05 Lipiec 2020 imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Ryby nocą nie krzyczały

Dodano dnia: 21-06-2016 12:41| Komentarzy: 2

Dziesiątki martwych ryb – taki widok zastali pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych, kiedy w piątek rano przyszli do pracy nad duży staw przy ul. Dobrskiej. Naprawdę trudno uwierzyć, że nikt w tym mieście nie widział jak w nocy z czwartku na piątek jakieś ludzkie hieny za pomocą prądu uśmiercały setki czy tysiące sztuk ryb, by później je wywieźć, zniszczywszy wcześniej ogrodzenie... A może nie było żadnego prądu, a ryby po prostu udusiła ludzka głupota i bezmyślność?

W poniedziałek, 13 czerwca, rozpoczęto prace renowacyjne zbiornika przy ul. Dobrskiej. To pod wieloma względami niezwykle ważna dla całego miasta inwestycja. I do tego od dawana wymagająca pilnej realizacji. Zarówno ze względów bezpieczeństwa przeciwpowodziowego Turku, a więc utrzymania odpowiedniej retencji, a także ze wszech miar pozytywna pod względem estetycznym i rekreacyjnym.

Nowa twarz osiedla

Inwestycje w infrastrukturę techniczną są zazwyczaj wyjątkowo kosztowne. O konieczności odnowienia całego układu wodnego między ulicą Ogrodową a Łąkową mówiono przecież od dawna. Jeszcze za czasów poprzednika Romualda Antosika, czyli Zdzisława Czapli. Kiedy wiosną 2014 roku zadałam w imieniu czytelników pytanie burmistrzowi Czapli, o możliwość odmulenia małego stawu i naprawy wyszczerbionych zastawek na cieku, odpowiedział on w salomonowym stylu: „Naprawienie samej zastawki spowoduje, że każda większa burza grozić będzie awarią całego przepustu, powstanie zator, w konsekwencji zalana zostanie ulica Gorzelniana. Tylko przebudowa całego układu wraz z obniżeniem lustra wody w małym stawie jest brana pod uwagę, to jednak wymaga znacznych środków finansowych”. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: wendkarz| Dodano: 21-06-2016 20:53
Chej wendkarz tyle krzyczeliście a teraz milczycie wygarnijcie burmistrzowi co was boli o stawi ryby mamdaty umieli wypisywać prawda
 
Autor: wendkarz| Dodano: 21-06-2016 20:34
Teraz bendzie gadane o prpndzie zeby nikt nie poniusł konsekwencji za ryby w stawie bo poco karać winnych lepiej zegnać na kogoś fikcyjnego.Poco karać swoich jeszcze nagrode im dać
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 84

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »