24 Luty 2019 imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1331 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Inwestor rozwiewa obawy

Dodano dnia: 07-06-2016 10:34| Komentarzy: 1

Bodaj głównym celem czwartkowego (2 czerwca) spotkania w Turkowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości było rozwianie obaw w sprawie zapewnienia energii cieplnej dla miasta, po zapowiadanym na koniec 2017r. wyłączeniu Elektrowni „Adamów”. W trakcie spotkania przedstawiciele firmy GETEC z całą stanowczością zapewniali, że kalendarium ich cieplnej inwestycji dla Turku jest pod pełną kontrolą. Jednocześnie podkreślając, że planowany termin ukończenia ciepłowni w żadnej mierze nie jest zagrożony. 

 

Źródło ciepła dla Turku

W czerwcu ub. roku rozstrzygnięty został otwarty przetarg na wybudowanie (lub modernizację) nowego źródła ciepła dla Turku, po tym jak z końcem roku 2017 zakończona zostanie działalność Elektrowni „Adamów”. Przyjęta została oferta firmy GETEC z Magdeburga. W efekcie oferent i PGKiM zawarli umowę na dostawę energii cieplnej na 30 lat. Źródłem ciepła będzie nowa instalacja, która składać się ma z trzech kotłów, z których dwa będą opalane pyłem węgla brunatnego lub gazem ziemnym. Zaś trzeci kocioł, mający zapewnić jedynie zapotrzebowanie szczytowe, byłby opalany wyłącznie gazem ziemnym. Wydajność dwóch pierwszych kotłów zaplanowano na 12,5 MW, a 19 MW dla kotła szczytowego. 

Z oficjalnych deklaracji składanych przez inwestora wynika, że planowana ciepłownia ma pracować w procesie zamkniętym, w którym żadne substancje typu paliwo czy popiół nie mają szans przedostać się do środowiska. Zapotrzebowanie turkowskiej ciepłowni na pył z węgla brunatnego szacowane jest na poziomie 5-6 cystern dziennie.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: ob-ser| Dodano: 10-06-2016 08:03
Sprawa bardzo się wlecze.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »