09 Grudzień 2018 imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1312 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

A jednak poniżej oczekiwań

Dodano dnia: 31-05-2016 11:23| Komentarzy: 2

Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów od dawna nie były w naszym powiecie tak trudne w interpretacji jak właśnie tegoroczne. Bowiem z jednej strony średni wynik szóstoklasistów z terenu powiatu tureckiego lokuje ich na 9-tym miejscu w gronie rówieśników z 31 powiatów ziemskich województwa wielkopolskiego. Czyli jednak nieco powyżej przyzwoitości. Ale jednocześnie powiatowa średnia na poziomie 60,38 proc. odbiega od średniego wyniku województwa – 60,80 proc., nie mówiąc już o średniej krajowej wynoszącej 63 proc. A obraz poziomu nauczania w szkołach podstawowych z terenu powiatu tureckiego jeszcze bardziej komplikują ogromne różnice między podstawówkami i poszczególnymi gminami. Równie skomplikowaną sytuację mamy w przypadku wyniku sprawdzianu z języka angielskiego. Bo uczniowie z naszego powiatu legitymują się niby czwartą średnią wśród 31 powiatów ziemskich (68,17 proc.), ale odbiega ona od wojewódzkiej, a zwłaszcza od wyniku krajowego.

 

I po sprawdzianie?

Wedle zapowiedzi rządowych tegoroczny sprawdzian dla szóstoklasistów był w dotychczasowej formule ostatnim takim egzaminem dla uczniów kończących szkołę podstawową. Czy i ewentualnie co miałoby dotychczasowy sprawdzian zastąpić jeszcze nie wiadomo.

Wracając zaś do obecnie obowiązującej formuły, to szóstoklasiści najpierw pisali część pierwszą sprawdzianu, w ramach której sprawdzano wiedzę: a) - z języka polskiego i b) - z matematyki. Z kolei druga część sprawdzianu zdawana była z wybranego przez ucznia języka obcego. W tym miejscu wypada odnotować pogłębiającą się dominację języka angielskiego, który w skali kraju wybrało ponad 328 tysięcy szóstoklasistów na niemal 345 tysięcy jacy w tym roku zdawali sprawdzian. Nie inaczej było z piszącymi sprawdzian szóstoklasistami z powiatu tureckiego. Bo tylko 18 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku wybrało na sprawdzianie zdawanie z języka niemieckiego. Pozostali uczniowie zdawali język angielski.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

 

 

Komentarze

Autor: do waldka| Dodano: 04-06-2016 19:37
Tak to jest jak amatorzy biorą się za rządzenie .
 
Autor: waldek| Dodano: 01-06-2016 11:51
A Pan Redaktor tłumaczy,że szkolnictwo to podstawa przyszłości. A tu proszę brak zrozumienia i jeszcze ogromne koszty funkcjonowania .
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 5

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 5

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »