17 Luty 2019 imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1329 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Udawanie Greka

Dodano dnia: 24-05-2016 10:30| Komentarzy: 1

Partia PiS demonstruje wrażliwość na ludzką krzywdę i biedę. Jej program i cała kampania wyborcza oparta była na krytykowaniu poprzedników za reprezentowanie interesów jedynie bogaczy.

 

Rzeczywiście, w Polsce od dawna istnieje problem niewłaściwego rozporządzania środkami przeznaczonymi na walkę z biedą. Działania aktualnego rządu, poza generowaniem potężnych wydatków, wcale jednak nie poprawiają sytuacji.

Ograniczyć biedę – wsparcie w nauce

Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2015 r. w naszym kraju 2,5mln ludzi żyło poniżej poziomu egzystencji. Minimum egzystencji (ubóstwo skrajne) to poziom konsumpcji poniżej którego następuje biologiczne wyniszczenie organizmu został określony na poziom dochodów miesięcznych w wysokości 545 zł.  Zasięg ubóstwa skrajnego jest trzykrotnie większy na wsiach niż w miastach. Największa bieda panuje wśród osób najgorzej wykształconych, bez zawodu. Ze statystyk wynika, że skrajne ubóstwo praktycznie wcale nie dotyczy ludzi z wyższym wykształceniem. Widać więc, że warto się uczyć i najefektywniejszym sposobem pomocy jest pomoc państwa w zdobyciu wykształcenia i zawodu. Zamiast dawać biednym pieniądze do ręki należy inwestować w internaty, szkoły zawodowe, naukę języków obcych, a nie religii.

Najlepszym przykładem do naśladowania są tutaj Niemcy, gdzie poza dobrze rozwiniętym i doinwestowanym szkolnictwem zawodowym istnieje ogromna struktura organizacji rzemieślniczych, które każdego chętnego uczą wybranego rzemiosła dbając o zachowanie poziomu wyszkolenia. Nie ma żadnych cudów, Niemcy mają tak ogromne sukcesy gospodarcze, ponieważ mają ogromną ilość dobrze wykształconych pracowników.

Publiczne pieniądze należy oszczędzać i inwestować z myślą o długookresowych efektach, a nie doraźnych korzyściach propagandowych.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: Kaylana| Dodano: 08-09-2016 22:13
This site is like a clrmsaoos, except I don't hate it. lol
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »