25 Kwiecień 2017 imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1133 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Śmieci, ulice i muzykalne pingwiny

Dodano dnia: 26-04-2016 09:58| Komentarzy: 0

XVIII sesja Rady Miejskiej Turku ma szansę zapisać się w dziejach miejscowego samorządu. I to z kilku powodów. Raz, że w roli przewodniczącego zadebiutował Dariusz Jasak, dwa – burmistrz Romuald Antosik zasygnalizował wysokie prawdopodobieństwo obniżenia jesienią podatku śmieciowego. Czy choćby za sprawą z gatunku zarazem trochę strasznych, ale jeszcze bardziej budzących rozbawienie. Przybrała ona formę nieco operetkowej polemiki wiceburmistrza Tadeusza Czerwińskiego z radnym Romanem Groblicą.

W Turku jesienią spadną liście i... ceny śmieci

Na wstępie należałoby zacząć od uwagi, że sprawa tzw. podatku śmieciowego już od lat budzi w Turku i w sposób znaczący wpływa na kształt lokalnej debaty politycznej. Nic zatem dziwnego, że i w trakcie czwartkowej (21 kwietnia) sesji Rady Miejskiej temat ponownie stanął na forum publicznym. Wprawdzie temat ten wywołany został nieco przypadkowo, ale już treści, które pojawiły się w trakcie debaty mają już znaczący ciężar gatunkowy. I tak wiceburmistrz Tadeusz Czerwiński przedstawił aktualne informacje w sprawie deklaracji śmieciowych dotyczących obszarów niezamieszkałych. -Gdybym miał ocenić ostatnie półtora miesiąca, to mamy już w systemie 1300 sprawdzonych podmiotów. Niestety, mimo naszych apeli, mimo informacji zamieszczanych w mediach ok. 1000 podmiotów nie odpowiedziało na nasze zaproszenie do urzędu, tysiąc podmiotów nie złożyło deklaracji. (…) Niebawem ta grupa dostanie wezwania i to już skończyły się żarty – uprzedzał Czerwiński. Z drugiej strony należałoby przypomnieć, że w roku ubiegłym takich umów było ok. 500 z tego aktywnych niewiele ponad 400. Zatem po objęciu miejskim systemem śmieciowym również obszarów niezamieszkałych można mówić o trzykrotnym wzroście podmiotów deklarujących „produkcję” odpadów komunalnych. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

Ogłoszenia

 

W numerze

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »