06 Lipiec 2020 imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Lewica na bezdrożach i w medialnej ciszy

Dodano dnia: 19-04-2016 11:07| Komentarzy: 0

Czy do ponownego wyboru na szefa powiatowych struktur SLD wystarczyła Marianowi M. Marczewskiemu sama tylko deklaracja o poprowadzeniu partii do wyborów samorządowych planowanych na jesień 2018r.? Tak przynajmniej wynika z jego wypowiedzi na konferencji prasowej zwołanej zaraz po wyborze dokonanym przez uczestników Powiatowego Zjazdu SLD, obradującego w niedzielę, 17 kwietnia. Natomiast nie sposób zrozumieć decyzji zamknięcia niedzielnych obrad dla przedstawicieli mediów lokalnych. Chyba, że kondukt lewicy ma w kompletnej ciszy zmierzać na cmentarz historii?

 

Decyzje przy zaciągniętej kurtynie medialnej

Na lokalnej scenie politycznej Sojusz Lewicy Demokratycznej przeszedł długą, a przy tym burzliwą drogę od wielkości i władzy do organizacyjnego upadku i politycznej nicości.

Jednak w liczących ponad ćwierć wieku dziejach formacji lewicowej w regionie turkowskim obrady zjazdowe nie toczyły się przy tak szczelnie zaciągniętej kurtynie medialnej, jak to miało miejsce w minioną niedzielę. Mówiąc zaś bez ogródek, organizatorzy z góry nie przewidywali udziału lokalnych mediów w obradach zjazdu. Przedstawicielom prasy musiały wystarczyć informacje o wynikach zjazdu, które Marian M. Marczewski przekazał podczas konferencji prasowej. Wynika z nich, że na przewodniczącego rady powiatowej SLD delegaci wybrali Mariana M. Marczewskiego, a na jej sekretarza Andrzeja Kwiatkowskiego. W obu tych przypadkach nastąpiła reelekcja na pełnione wcześniej funkcje. W niedzielę wybrano Radę Powiatu w składzie piętnastu osób i pięcioosobową Komisję Rewizyjną. 

Ponadto wyłoniono dwóch przedstawicieli organizacji powiatowej, którzy zasiądą w Radzie Wojewódzkiej Sojuszu. Wybrano także 4 delegatów na Zjazd Wojewódzki zaplanowany na 10 maja. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »