24 Wrzesień 2018 imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1275 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Po tym pytaniu ziemia powinna zadrżeć

Dodano dnia: 01-03-2016 10:46| Komentarzy: 0

 

Na początek chciałbym pogratulować radnemu Romanowi Groblicy. Powodem zaś jest pytanie, które na ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej skierował pod adresem burmistrza Romualda Antosika. -Co Pan zrobi jak z budżetu miasta zniknie 10 milionów złotych? Radny postawi niniejszą kwestię w związku z przesądzonym już losem miejscowej elektrowni. Wprawdzie, skarbnik Małgorzata Dziamara uspokajając nieco szacowała, że ostatnio łączne wpływy podatkowe do miejskiej kasy z tego akurat źródła są już o 2-3 miliony niższe, to i tak pozostaje kwestia ok. 7-8 mln zł. Naturalnie pamiętać należy, że w miarę precyzyjnie możemy określić wysokość podatku od nieruchomości, który w przypadku elektrowni oscyluje gdzieś wokół 2,7 mln zł. Trudno natomiast o dokładne ustalenie wysokości udziału budżetu miasta w podatku PIT płaconym przez pracowników naszej siłowni. Ale felietonik nie jest stosownym miejscem na aptekarskie ustalenia budżetowe. Bowiem w kwestii postawionej przez radnego Groblicę inne sprawy właśnie nabierają wagi, a wkrótce urosną do rangi dla miasta wręcz gardłowej. A rozchodzi się o rzecz pozornie tak prozaiczną, jak kwestia zachowania równowagi finansowej w turkowskim budżecie. Od razu dodajmy, że problem nie sprowadza się tylko i wyłącznie do czystej arytmetyki, czyli do zrównoważenia między stroną przychodową i wydatkową. Och, gdyby to było takie proste! Ale niestety nie jest i kwita. Bo przecież nie da się bezkarnie cały czas zwiększać rozmaitych podatków czy wpływów parapodatkowych. O czym nasze miasto właśnie przekonuje się w sposób dość bolesny w postaci umierającego na naszych oczach schroniska dla zwierząt. Kiedy przed laty na tych łamach biliśmy na alarm, że wyśrubowana stawka tzw. pso-dnia prowadzi do obdzierania ze skóry budżetu miasta i okolicznych gmin, to na te przestrogi poprzednia ekipa lekceważąco machała ręką. Na efekty nie trzeba było długo czekać i za chwilę wszystkie gminy z naszego powiatu zrezygnują z usług schroniska w Turku. W efekcie los tej placówki wydaje się być przesądzony. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

„POŁĄCZENI PASJĄ” ZAPRASZAJĄ DO KIBICOWANIA
Dodano 18-09-2018 |
Komentarzy: 0

W najbliższy piątek, 21 września, na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Wło...

czytaj więcej »
 
CZEKAJ, IX 1939 – PAMIĘTAMY…
Dodano 11-09-2018 |
Komentarzy: 58

W minioną sobotę mieszkańcy Czekaja i zaproszeni goście uczcili pamięć ro...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

SPORT

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »