08 Sierpień 2020 imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Gdzie zgłosić się po 500 zł na dziecko

Dodano dnia: 23-02-2016 13:04| Komentarzy: 0

W minioną środę prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która gwarantuje rodzinom co miesiąc wypłatę 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Ta sztandarowa obietnica wyborcza PiS-u z założenia ma pomóc w wychowywaniu maluchów. O programie „Rodzina 500 plus” jest głośno od kilkunastu tygodni, więc już teraz w gminach grzeją się telefoniczne linie, gdzie, kiedy i jak odebrać pieniądze.

 

Rządowy program został zatwierdzony w minionym tygodniu i zakłada możliwość składania wniosków od 1 kwietnia. Wprowadza on świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. W przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł brutto na osobę w rodzinie (lub 1200 zł brutto w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) również na pierwsze dziecko. Resort rodziny, pracy i polityki społecznej szacuje, że z programu skorzysta 2,7 mln rodzin, a wsparciem będzie objętych 3,7 mln dzieci. Pieniądze będą wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. 

Miasto Turek

W Turku mieszka 4688 dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Ilu z nich będzie przysługiwał rządowy dodatek na razie nie wiadomo, jednak już teraz Gmina Miejska Turek przygotowuje się do wprowadzenia programu „Rodzina 500 plus”. Urząd organizuje w sobotę, 19 marca od godz. 10.00 do godz. 16.00 Dzień Otwarty, w ramach którego mieszkańcy będą mogli przyjść do Wydziału Świadczeń Rodzinnych (ul. Browarna 11) i otrzymać informacje o tym, jak uzyskać świadczenie na dziecko. 

Mieszkańcy Turku będą mogli składać wnioski w Wydziale Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Turku, przy ul. Browarnej 11, od 1 kwietnia tego roku. Aby program zadziałał sprawnie, miasto będzie potrzebowało wzmocnienia wydziału o czterech pracowników. –Jednak dziś nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy będą to wewnętrzne przesunięcia, czy ogłoszone nabory na nowe stanowiska – mówi Anna Michalak z UM.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »