21 Marzec 2019 imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1341 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Powiatowa oświata w w rankingowym zwierciadle

Dodano dnia: 19-01-2016 12:46| Komentarzy: 0

To już XVIII edycja rankingu szkół ponadgimnazjalnych dziennika Rzeczpospolita i miesięcznika Perspektywy. Natomiast dopiero po raz szósty oddzielne zestawienia publikowane są dla liceów ogólnokształcących i techników. W rankingu licealnym publikowane każdorazowo jest 500 najwyżej ocenianych szkół na łączną liczbę 1876 w kraju, a w przypadku techników, klasyfikowanych jest 300 placówek na 1779 szkół technicznych. Jak na tym tle wypadają w tegorocznym rankingu ponadgimnazjalne szkoły z powiatu tureckiego?

 

Najogólniej rzecz ujmując są to dwie odrębne klasyfikację. I to wydaje się ze wszech miar uzasadnione. Bowiem trudno porównywać rzeczy tak nieporównywalne jak licea ogólnokształcące i technika. Dodajmy, że tych różnic nie oddają w pełni kryteria zastosowane w obu rankingach. I tak dla liceów kryteriami i największej wadze stanowią oceny z przedmiotów dodatkowych – 45 proc., podczas gdy dla techników jest to jedynie 25 proc. Za to aż 30 proc. udział w rankingowym wyniku techników ma ocena z egzaminu zawodowego, który w przypadku liców siłą rzeczy nie występuje. Dużą różnicą między liceami a technikami jest rola sukcesów w olimpiadach przedmiotowych. W przypadku liceów jest to 45 proc, podczas gdy dla techników waga ta wynosi jedynie 25 proc.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »