14 Listopad 2018 imieniny: Emila, Laury, Rogera
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1301 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Sławomir Kosobudzki odpowiada

Dodano dnia: 15-12-2015 11:01| Komentarzy: 2

W związku z artykułem „Realne przesłanki odejścia ekipy Kosobudzkiego” zamieszczonym 10 listopada 2015 r. na łamach „Echa Turku”, pragnę odnieść się do przedstawionych w nim ocen i opinii redaktora Andrzeja Jarka, wynikających z niezrozumienia tematu przez Pana redaktora.

Dokonywanie globalnej oceny kosztów kształcenia w zespołach szkół zawodowych jest nieporozumieniem, ponieważ nie można zestawiać ze sobą rzeczy nieporównywalnych. Wskaźnikiem umożliwiającym ocenę powinny być koszty jednostkowe kształcenia w poszczególnych typach szkół, a nawet zawodach. Wtedy można byłoby dokonać rzetelnej oceny ekonomicznej efektywności kształcenia. Nie należy porównywać nakładów kształcenia, nie uwzględniając typów szkół oraz specyfiki kształcenia w danym zawodzie. Trudno porównać ze sobą koszt kształcenia ucznia w technikum, gdzie całość edukacji odbywa się w szkole, z uczniem w zasadniczej szkole zawodowej. Taki uczeń w tygodniu odbywa średnio kilkanaście godzin w szkole, a pozostałe kształcenie zawodowe u pracodawcy, z którym zawiera umowę w celu przygotowania zawodowego. Pracodawca na ten cel otrzymuje dofinansowanie w wysokości około 8 tys. zł na 3 lata, co powoduje, że koszty kształcenia nie są ponoszone przez szkołę, ale mimo wszystko przez budżet państwa. Z powyższego wynika, że porównywanie kosztów kształcenia uczniów w zespołach szkół w powiecie jest niemożliwe bez wnikania w szczegóły i bez uwzględniania specyfiki kształcenia w poszczególnych zawodach. Niezależnie od szkoły, w której występuje kształcenie w danym zawodzie, koszty kształcenia będą podobne.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

 

 

Komentarze

Autor: RUBEN SCOTT| Dodano: 17-07-2017 09:54
I got my already programmed and blanked ATM card to withdraw the maximum of $400,000 MONTHLY , $20,000 daily for a maximum of 4 MONTHS. I am so happy about this because i got mine last week and I have used it to get $140,000 already. CLIFFORD JACKSON Hackers is giving out the card just to help the poor and needy though it is illegal but it is something nice and he is not like other scam pretending to have the blank ATM cards. And no one gets caught when using the card. get yours from CLIFFORD JACKSON Hackers today! Just send an email to cliffordhackerspays@gmail.com.
 
Autor: juliet| Dodano: 18-01-2017 04:10
potrzebujesz kredytu? jeśli tak, napisz do nas na jullietfinancialaid@yahoo.com aby uzyskać więcej informacji z listy Nazwa: wiek:... kredytu: Okres kredytowania: miesięczny przychód: Celem funduszy: e-mail: pozdrowienia, Julia Kontakt email: jullietfinancialaid@yahoo.com
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 70

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 78

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »