20 Styczeń 2018 imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 0

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 1459

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1203 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Święto cichych bohaterów

Dodano dnia: 08-12-2015 11:02| Komentarzy: 0

Dariusz Jasiakiewicz, Miłosz Gozdalik i Natalia Wojdziak – te trzy osoby nominowano w tym roku do konkursu o tytuł Wolontariusza Roku. To zaszczytne miano przypadło uczniowi III klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, należącemu do elitarnej grupy wolontariuszy, Miłoszowi Gozdalikowi. W miniony czwartek świętowali także inni turkowianie bezinteresownie oddający się pomocy innym.

 

Impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w tym roku połączona z obchodami Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, tradycyjnie już została przygotowana w Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych w Turku. Gości przywitała szefowa Centrum, Beata Pacławska, a o jego działalności opowiedziała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku, Jadwiga Frasunkiewicz. Przypomniała wszystkim, że w przyszłym roku minie 10 lat, od kiedy istnieje Centrum Wolontariatu, od 2006 roku przyznawane są też wyróżnienia Wolontariusz Roku. Nagrodę tę otrzymali między innymi: w 2006 roku Jadwiga Adaszak, rok później Maria Kur–Sulkowska, w 2012 roku Agnieszka Łapka, w ubiegłym Mariusz Szymczak.

–W październiku 2016 roku będziemy tu 10 lat, a więc osiągnęliśmy już młodzieńczy wiek, jest też młodzieńczy zapał – mówiła podczas święta dyrektor Frasunkiewicz, chwaląc jednocześnie bieżący rok jako wyjątkowy. –W styczniu tego roku, kiedy otrzymaliśmy honorowe oznaczenia TURa, burmistrz złożył na moje ręce podziękowania za waszą pracę – zwracała się do wolontariuszy, przypominając zgromadzonym, jak wygląda rok dla tych, którzy pracują dla innych. Zaczyna się on od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kiedy to w swoich czerwonych koszulkach młodzi ludzie wyruszają z puszkami w rękach na ulice miasta. Przez kolejne dni roku organizują wiele przedsięwzięć na rzecz lokalnej społeczności, są zawsze obecni podczas akcji skierowanych do osób niepełnosprawnych. Prowadzą jednak także codzienną, cichą pracę, jak choćby w turkowskim szpitalu. Jest wspólna akcja z biblioteką pod hasłem „Książka na telefon”, w wakacje wolontariusze zajmują się dzieciakami, których nie stać na obozy i kolonie, jeżdżą na turnusy rehabilitacyjne do Gdyni. Niedawno odnowili mieszkanie starszej kobiecie. A rok kończą w centrum, Szlachetną Paczką. –Nie było by tego miejsca, gdyby nie wasze zaangażowanie i wasz uśmiech, ale też pani Beata – mówiła Jadwiga Frasunkiewicz, doceniając zaangażowanie i kontakt z młodzieżą, jaki wypracowała sobie przez lata Beata Pacławska. Tego dnia dziękowano nie tylko młodym, ale też tym, którzy już dawno zapomnieli jak wyglądają mury szkoły, bo i tacy wolontariusze działają w Turku. –Sztuką jest pomagać z potrzeby serca, bezinteresownie. Jesteście cichymi bohaterami, bo nie obnosicie się ze swoimi działaniami. Stanowicie bardzo fajną paczkę osób. Tu trzeba być pozytywnie zakręconym, bez tego się nie da tak pracować – gratulował wolontariuszom burmistrz Romuald Antosik.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Śmieciowy przetarg na ojca i syna
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 0

Jakiego rozstrzygnięcia przetargu na śmieci można się spodziewać,...

czytaj więcej »
 
Pat na ulicy Kościuszki
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 0

Choć ulica Kościuszki w Dobrej jest jedną z krótszych, to ...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

SPORT

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »