21 Wrzesień 2018 imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1274 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Operacja „przekłuwanie uszów” w cieniu personaliów

Dodano dnia: 10-11-2015 11:56| Komentarzy: 0

Przebieg piątkowej sesji Rady Powiatu rodzi coraz więcej podejrzeń, że tamtejsi politycy mniej czy bardziej świadomie obrali samobójczy kurs na kolizję z rzeczywistością. A może to tylko jak w legendzie o pewnym ptaku, który w trudnych chwilach ma chować głowę w piasek. Tyle że jednocześnie wystawia inną część ciała ryzykując poważne razy. Jednak co bardziej wtajemniczeni obserwatorzy powiatowej sceny politycznej, stawiają tezę, że starosta Seńko jest bardziej cwaną gapą niż mogłoby się niektórym wydawać. Powyższe opinie zrodziły się za sprawą dziwacznie burzliwej dyskusji nad, hm, pożal się Boże planami inwestycji na drogach powiatowych. Choć bardziej zasadna byłaby formuła wydatkowania kwot na przysłowiowe waciki. Bo oto ni z gruszki, ni z pietruszki rodzi się pomysł przygotowania dokumentacji na chodnik w Przykonie, a także w Kowalach Pańskich. W każdym z tych przypadków jest to wydatek rzędu 30-45 tysięcy złotych. Czyli są to kwoty na przysłowiowe waciki. Co zaś do terminu wykonania tej czy siamtej inwestycji drogowej, to już jest kwestia dalsza. Na razie wydaje się, że starosta Seńko przyjął postawę jak w znanym dowcipie o niezbyt lubianej teściowej. I jak w tym przypadku idea obdarowania kolczykami skończyła się na przekłuciu uszu, a sam zakup biżuterii odłożony został na bliżej nieokreśloną przyszłość. I nawet trudno się dziwić panu staroście. Wszak przekłucie uszu, pardon przygotowanie inwestycji jest jednak nieco tańsze niż sama budowa drogi. Należy też odnotować, że konstrukcja polityczna rady czyni bardzo łatwym ogrywanie miastowych radnych. Chociaż niby z okręgu Turek do rady Powiatu dostało się 7 radnych. Ale jest tak: Marczewski i Młynarczyk nawet gdyby na sesję przyszli na golasa, to i tak nic nie wskórają. Już dawno zrozumiała to pani doktor Szkudlarek-Graczyk stąd jak myszka siedzi cicho. Z kolei Andrzej Sochacki cicho siedzi już bodaj piątą kadencję. Tym bardziej teraz, gdy na sesjach siedzi jako wiceprzewodniczący rady. Jeszcze wyżej, bo na fotelu członka zarządu zasiadł Jan Konieczny. I z tej pozycji jeszcze lepiej widać jakim to prawdziwym  gołodupcem jest powiat. To co się będzie radny Konieczny napinał. Szóstemu radnemu powiatowemu z okręgu wyborczego Turek, czyli Markowi Kubiakowi po zwycięstwie PiS bardziej w głowie ministerialne awanse niż szara maść dróg powiatowych na terenie miasta. Wróble w Turku i w Warszawie ponoć ćwierkają, że już przesądzona jest sprawa wysokich posad dla Kubiaka.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

„POŁĄCZENI PASJĄ” ZAPRASZAJĄ DO KIBICOWANIA
Dodano 18-09-2018 |
Komentarzy: 0

W najbliższy piątek, 21 września, na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Wło...

czytaj więcej »
 
CZEKAJ, IX 1939 – PAMIĘTAMY…
Dodano 11-09-2018 |
Komentarzy: 37

W minioną sobotę mieszkańcy Czekaja i zaproszeni goście uczcili pamięć ro...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

SPORT

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »