10 Lipiec 2020 imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Ryszard Bartosik z sejmowym mandatem

Dodano dnia: 27-10-2015 11:08| Komentarzy: 0

Również w okręgu konińsko-gnieźnieńskim niedzielne wybory parlamentarne zakończyły się wielkim sukcesem PiS. Na listę tej partii oddano 103.781 głosów co oznacza poparcie na poziomie 37,41 proc. W rezultacie z 9 mandatów sejmowych jakie były do zdobycia w okręgu wyborczym nr 37 kandydatom z listy PiS w najgorszym razie przypadną 4 mandaty. Gdyby jednak potwierdziły się sondaże i w skali kraju Zjednoczona Lewica ostatecznie nie przekroczyła ośmioprocentowego progu wyborczego PiS zdobędzie 5 mandatów. Jednak bez względu na okoliczności miejsce w sejmie przypadnie Ryszardowi Bartosikowi, który na listach PiS legitymuje się czwartym wynikiem wyborczym.

PiS zdominował konińsko-gnieźnieński okręg wyborczy

Zgodnie z oczekiwaniami niedzielne wybory przyniosły wielki sukces partii Jarosława Kaczyńskiego. PiS triumfował również w okręgu nr 37, czyli konińsko-gnieźnieńskim. W naszym okręgu do zdobycia jest 9 mandatów sejmowych. Z całą pewnością 4 z nich uzyskali kandydaci PiS. Gdyby zaś oficjalnie potwierdziło się, że Zjednoczona Lewica ostatecznie nie zdołała jednak przekroczyć progu 8 proc., to dla listy PiS przypadnie jeszcze i piąty mandat sejmowy. 

Dla wyborców z powiatu tureckiego wiadomością dnia jest sukces Ryszarda Bartosika, który uzyskując poparcie 8163 wyborców, zapewnił sobie czwarty wynik na okręgowej liście wyborczej PiS. To zaś już zagwarantowało mu miejsce w ławach sejmowych. W parlamentarnych dziejach III RP Ryszard Bartosik będzie czwartym posłem z terenu powiatu tureckiego. Przed nim zaszczytu tego dostąpili: Jerzy Żurawiecki, Marian M. Marczewski oraz Irena Tomaszak-Zesiuk. 

W okręgu nr 37 miejsce w ławach sejmowych w nadchodzącej kadencji, oprócz czterech lub pięciu kandydatów PiS, zapewnili sobie: Paweł Arndt (17.925 głosów) i Tomasz Nowak (11.820) z listy PO; Bartosz Jóźwiak (8 747 głosów) z listy „Kukiz'15” oraz Paulina Hennig-Kloska 7 306 głosów. (Nowoczesna Ryszarda Petru). 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »