04 Lipiec 2020 imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Nie marzą o pracy w kurniku!

Dodano dnia: 13-10-2015 11:14| Komentarzy: 1

Dziwi, że to nie mieszkańcy Nowego Czachulca, gdzie planowana jest budowa potężnej fermy kurzej, a mieszkańcy sąsiedniego Czachulca Starego są temu zdecydowanie przeciwni. Obawiają się smrodu, nadmiernego ruchu samochodów ciężarowych, ucieczki letników i problemów z wodą. Przedstawiciel inwestora miał uspokoić ich obawy, ale raczej je wzmocnił. W przeciwieństwie do mieszkańców był zupełnie nieprzygotowany. Ilość tuczonego drobiu planowana w Nowym Czachulcu równa jest hodowli 1440 sztuk krów!!! Mieszkańcy nie widzą dla swojej wsi, ani gminy Malanów, żadnych korzyści z tej, ich zdaniem, uciążliwej inwestycji.

Nagłośnione przez media plany budowy potężnej fermy drobiu składającej się z dziewięciu kurników w Nowym Czachulcu w gminie Kawęczyn zbulwersowało mieszkańców całej okolicy. Najszybciej zareagowała Grażyna Pietroń, sołtyska Czachulca Starego. To na granicy z jej sołectwem ma stanąć ta ferma. Zwołała w tej sprawie zebranie wiejskie w miejscowej świetlicy. Pochwalił ją za to Sławomir Prentczyński - wójt gminy Malanów, którzy również nie jest zachwycony tą inwestycją.

Zabrakło wójta Nowaka

Na zebranie zaproszono wielu gości. Byli wśród nich Tadeusz Gebler - przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego (i jednocześnie kierownik terenowej Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa), Michał Harasny i Zofia Gruszczyńska - radni powiatowi z gminy Malanów, wójt Sławomir Prentczyński oraz Jerzy Jabłoński - przedstawiciel inwestora fermy. Prowadzący zebranie były radny gminny Karol Płóciennik powiedział, że osobiście zapraszał Jana Nowaka - wójta gminy Kawęczyn. Proponował mu nawet wybór terminu, ale on miał mu zdecydowanie odmówić udziału w takim zebraniu. Wójt Prentyczński starał się załagodzić tę wypowiedź, stwierdzając, że rozmawiał w tej sprawie z Nowakiem, który żałuje, że nie może w nim uczestniczyć, ponieważ nie pozwalają mu na to inne obowiązki (zabranie odbyło się w środę o godz. 19.00).

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: Oferta pożyczki pieniędzy| Dodano: 26-10-2015 22:22
Mail: Emmanuellelivet1@gmail.com I otrzymał srebrny Kredytobiorca organizacyjna kredytu Społecznego, który zwrócił się do wszystkich osób, które potrzebują finansowania 1000 euro do 30.000.000 euro wiarygodne nikomu w stanie spłacić z odsetkami na poziomie 3% w skali roku, a okres 1-25 lat, w zależności od wnioskowanej kwoty. Ona zrobić w następujących obszarach: - Financial Loan - Hipoteka - Kredyt inwestycyjny - Auto Loan - Konsolidacja zadłużenia - Przejęcie kredytu - Pożyczki osobiste Utkniesz, zabronione banku i nie mogli korzystać z banków lub lepiej mieć projektu i potrzebuje finansowania, złe wyniki kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, pieniądze zainwestować w interesach. ona z jej grupy są w stanie zaspokoić swoich klientów w ciągu tygodnia od otrzymania Twojej dobrze sformułowanego kredytu. Adres: emmanuellelivet1@gmail.com
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 82

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »