21 Maj 2018 imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 446

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 2024

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1237 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

KONKURS OSIEMNASTKA ALICJI - REGULAMIN

Dodano dnia: 11-09-2015 09:12| Komentarzy: 0

Redakcja „Echa Turku” zaprasza czytelników do udziału w konkursie fotograficznym. Czekamy na zdjęcia przedstawiające krajobrazy, które zainspirowały was do ich uwiecznienia podczas wakacyjnych, ale nie tylko, wojaży. Najlepszą pracę nagrodzimy dwuosobową wycieczką na Jarmark Adwentowy do Berlina, ufundowaną przez Biuro Turystyczne Alicja w Turku. 

Zgodnie z naszą zapowiedzią sprzed tygodnia, zawiadamiamy, że z okazji 18 urodzin Biura Turystycznego Alicja rozpoczynamy konkurs fotograficzny. Przeprowadzimy go dwuetapowo. Od momentu ukazania się tego numeru w sprzedaży rozpoczynamy pierwszy etap. Będziemy w nim oczekiwać na zdjęcia krajobrazów waszego autorstwa. Macie dwa tygodnie (do 23 września 2015 r.), by przejrzeć zgromadzony już dotychczas przez was materiał fotograficzny i wybrać najlepsze waszym zdaniem zdjęcie. A być może te dwa tygodnie zaowocują jakąś fantastyczną fotografią, którą zdecydujecie się zgłosić do konkursu? Zdjęcia należy przesyłać na adres redakcji: Echo Turku, ul. Kolska Szosa 3, 62-700 Turek. Można je też nam dostarczyć osobiście, bądź drogą elektroniczną na adres: konkurset@ture.net.pl 

Ważne, by do zdjęcia dołączyć wycięty z gazety, dokładnie wypełniony, kupon konkursowy (może być oryginał, albo scan – jeśli zamierzacie przesłać go na naszą elektroniczną pocztę). 

24 września zbierze się komisja konkursowa, która spośród nadesłanych zdjęć wybierze 10, jej zdaniem, najładniejszych. Tę „dziesiątkę” opublikujemy 29 września 2015 r., czyli na łamach 39 numeru Echa. I już tego dnia, we wtorek 29 września, uruchamiamy od godz. 8.00 głosowanie sms-owe na zaprezentowane w gazecie fotografie. Bowiem głównego zwycięzcę wybiorą wszyscy nasi czytelnicy. Głosowanie potrwa do poniedziałku, 5 października 2015 r., do godz. 9.00. A już następnego dnia, czyli we wtorek 6 października, na łamach numeru 40 ET poinformujemy o szczęśliwym zwycięzcy, który wraz z Biurem Turystycznym Alicja oraz osobą towarzyszącą wyjedzie 28 listopada 2015 r. na jednodniową wycieczką na Jarmark Adwentowy do Berlina.

Jak zawsze, wycieczki z Alicją są bardzo atrakcyjne, również i ta obfitować będzie w wiele atrakcji. Wyjazd w sobotę 28 listopada 2015 r. autokarem. W Berlinie zwiedzanie Alexanderplatz (Plac Aleksandra) -  niegdyś głównym plac Berlina Wschodniego, dziś jest największym placem w mieście, przy którym stoi Czerwony Ratusz – siedziba władz miasta i znajduje się Nikolaiviertel – urokliwa starówka. Uczestnicy obejrzą także Check-Point-Charlie – granicę dwóch części miasta, gdzie można do dziś zobaczyć budki graniczne pomiędzy Berlinem Wschodnim i Zachodnim. Zwiedzanie Bramy Brandenburskiej – symbolu Pokoju i Wolności zjednoczonych Niemiec, Placu Paryskiego, słynnej alei Unter den Linden oraz historycznej części Berlina Wschodniego – np. niegdyś komunistyczny, dziś supernowoczesny Plac Poczdamski zabudowany drapaczami chmur, luksusowymi hotelami i wielkim centrum rozrywki. Podróżni odwidzą także Wyspę Muzeów – obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, położona w sercu Berlina Wyspa Muzeów, to skarbiec ludzkości i jeden z największych magnesów przyciągających zarówno turystów z całego świata, jak i samych berlińczyków. A od godz. 15.00 do 18.00 przewidziany jest czas wolny na zakupy na jarmarku adwentowym, gdzie na świątecznie przystrojonych straganach sprzedawcy oferują bożonarodzeniowe wypieki, grzane wino, a świąteczne dźwięki chórów i orkiestr dętych tworzą nastrojową oprawę muzyczną. 

Jest więc o co walczyć! 

Organizatorami konkursu są redakcja Echa Turku oraz Biuro Turystyczne Alicja w Turku. Regulamin dostępny jest w siedzibach oraz na stronach internetowych organizatorów konkursu: www.echoturku.net.pl oraz www.alicja.turek.pl

 

REGULAMIN KONKURSU

pod nazwą: „18 urodziny z ALICJĄ i Echem Turku”

 

 

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.1. Organizatorami Konkursu są:

    - „Wydawnictwo – Przegląd Koniński” Sp. z o.o. z siedzibą w Koninie, ul. Przemysłowa 9, wpisane do KRS pod numerem 0000039266 z kapitałem zakładowym w wysokości 75 000 zł w pełni wpłaconym, zwany dalej Organizatorem I,  Biuro Turystyczno-Handlowe „Alicja” Michalina Piwowar, ul. Stefana Wyszyńskiego 1A, 62-700 Turek, zwany dalej Organizatorem II. 

1.2. Konkurs organizowany jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

1.3. Konkurs trwać będzie w dniach od 8 września  2015 r. do 9 października 2015 roku, na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, przy czym czynności związane z przyznawaniem i odbiorem nagród oraz rozpatrywanie reklamacji zakończą się do dnia 3 listopada 2015 r. 

1.4. Materiały informujące o Konkursie publikowane będą w 36, 37, 39, 40 numerach „Echa Turku”. 

1.5. Udział w Konkursie jest dobrowolny. 

1.6. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatorów, pracownicy innych podmiotów związanych z Organizatorami i przebiegiem Konkursu, a także ich małżonkowie i krewni w linii prostej. 

 

1.7. Organizatorzy ustalają komisję zwaną Komisją Konkursową w składzie:

      a) Przemysław Zając

      b) Iwona Kujawa

      c) Michalina Piwowar

1.8 Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu art. 2 ustawy z 19.11.2009 r. o grach hazardowych. 

 

2. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE 

2.1. Uczestnictwo w Konkursie jest nieodpłatne. Uczestnikiem Konkursu może być wyłącznie pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkała na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

2.2. Konkurs polega na wybraniu i nagrodzeniu jednej pracy przesłanej Organizatorowi I, która uzyska w czasie trwania Konkursu największą liczbę głosów oddanych przez czytelników „Echa Turku”.

2.3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego krajobraz i przesłanie go elektronicznie na adres konkurset@turek.net.pl wraz z prawidłowo wypełnionym kuponem konkursowym (skan) lub dostarczenie go osobiście do siedziby Organizatora I, tj. „Echo Turku”, ul. Kolska Szosa 3, 62-700 Turek wraz z prawidłowo wypełnionym kuponem konkursowym publikowanym w tygodniku „Echo Turku”. Każdy uczestnik może zgłosić wyłącznie jedno zdjęcie. 

2.4. Prawidłowo wypełniony kupon musi zawierać dane osobowe i kontaktowe uczestnika, zgodę na przetwarzanie i wykorzystanie danych osobowych do celów niezbędnych do przeprowadzenia Konkursu oraz do celów marketingowych oraz akceptację niniejszego regulaminu. 

2.5. Zdjęcia można przesyłać lub dostarczać w nieprzekraczalnym terminie od 8 IX 2015 do 29 IX 2015. 

2.6. Uczestnictwo w Konkursie jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika niniejszego Regulaminu w całości. 

2.7. Każdy uczestnik, który dokonał prawidłowego zgłoszenia udziału w Konkursie, może ubiegać się o nagrodę, na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.

2.8. Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do nieopublikowania zdjęć, które naruszają warunki niniejszego regulaminu i ustawy o prawie autorskim, szczególnie: Rozdział 10. Ochrona wizerunku.

 

3. ETAPY KONKURSU

3.1. Pierwszy etap: od 8 IX 2015r.  do 29 IX 2014r. polega na:

     –  Zgłoszeniu przez uczestników Konkursu prac w terminach wskazanych w regulaminie. tj. w punkcie 3.1. Prace należy przesyłać i dostarczać na adres ORGANIZATORA I  wskazany w punkcie 2.3. 

     –  Wybraniu głosami Komisji Konkursowej dziesięciu najciekawszych, najlepszych zdjęć.

     –  Dziesięć zdjęć wybranych w pierwszym etapie konkursu jako najciekawsze, zostanie opublikowanych w jednym wydaniu „Echa Turku ”, tj. w 39 .numerze tygodnika

3.2.  Drugi etap: od 29 IX 2015 r. do 12 X 2015r. Wyłonienie najpopularniejszej pracy konkursowej. 

3.2.1. Równocześnie z prezentacją w gazecie najpopularniejszych dziesięciu zdjęć, wybranych w I etapie konkursu rozpocznie się głosowanie SMS.

3.2.2. Zwycięskie jedno zdjęcie konkursowe wybrane zostanie największą liczbą głosów oddanych za pomocą SMS  w drugim etapie. 

3.2.3. W głosowaniu mogą wziąć udział osoby fizyczne posiadające zdolność do czynności prawnych. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w głosowaniu w zakresie wynikającym z powszechnie obowiązujących przepisów prawa i tylko za zgodą przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego. 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu publikacji zdjęć w przypadku problemów technicznych. O zmianach w przebiegu Konkursu organizatorzy będą informować na łamach gazety.

3.2.4. Głosować na najpopularniejsze zdjęcie w drugim etapie konkursu będzie można za pośrednictwem:

      a)   SMS-ów – koszt SMS-a 1,23 zł z VAT. SMS-y można przesyłać w dniach: od 29 IX 2015 r., od godziny 8.00 do 12 X 2015 r., do godziny 9.00. 

3.2.5. SMS-y dostarczone po upływie terminu nie będą brane pod uwagę.

3.2.6. Numer i treść SMS-a, który należy wysłać na wybraną, zgłoszoną pracę konkursową, będzie publikowany w „Echo Turku” wraz informacją o Konkursie.

3.2.7. Jedna osoba może przesłać dowolną liczbę SMS-ów. 

3.2.8. Wysłanie SMS-a jest jednoznaczne ze złożeniem oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem i wyrażeniem zgody na udział w głosowaniu, na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.

3.3.  Organizator nie ponosi odpowiedzialności w przypadku, gdy treść SMS-a jest wadliwa z przyczyn niezależnych po stronie Organizatora lub gdy SMS-y nie dotrą do Organizatora z przyczyn niezależnych od niego. Organizator nie ponosi odpowiedzialności ani nie zwraca kosztów SMS-ów przesłanych przez osoby niepełnoletnie bez zgody przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.

3.4. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 6 X 2015 r. na łamach tygodnika „Echa Turku”.

 

4. PULA NAGRÓD W KONKURSIE 

4.1. Nagrodą w Konkursie jest voucher na „dwuosobową wycieczkę na Jarmark Adwentowy  do Berlina” o wartości 238 zł brutto, do realizacji w dniu 28.11.2015.

4.2 W CELU UNIKNIĘCIA WĄTPLIWOŚCI NAGRODA GŁÓWNA NIE OBEJMUJE W SZCZEGÓLNOŚCI: wydatków własnych, wyżywienia, dodatkowych ubezpieczeń – innych niż wynikające z aktualnie obowiązującej ustawy o usługach turystycznych, ani jakichkolwiek kosztów lub wydatków innych, aniżeli wynikające z opisu nagrody głównej podanego powyżej.

4.3. Fundatorem nagrody jest: ORGANIZATOR II.

4.4. ORGANIZATOR II zastrzega, iż nie wypłaci równowartości nagrody w gotówce.

4.5. Zwycięzca nagrody głównej wraz z osobą towarzyszącą muszą być zdolni do podróży w okresie, o którym mowa powyżej, w celu uczestnictwa w wycieczce. Nie dopuszcza się alternatywnych dat podróży. Zwycięzca nagrody głównej i jego osoba towarzysząca muszą odbyć podróż w tym samym czasie i wyruszyć z tego samego miasta.  Zwycięzca nagrody oraz osoba towarzysząca będą zobowiązani do podawania wszelkich danych i informacji oraz podpisania oświadczeń i dokumentów niezbędnych dla realizacji nagrody głównej. Zwycięzca nagrody głównej oraz osoba towarzysząca winni posiadać ważne dokumenty tożsamości – paszport lub dowód osobisty oraz inne wymagane dokumenty podróży.

4.6. Zarówno zwycięzca, jak i osoba towarzysząca muszą mieć ukończone osiemnaście (18) lat w dacie podróży i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Organizator zastrzega możliwość weryfikacji spełnienia wyżej wskazanych przesłanek zarówno przez zwycięzcę, jak i osobę towarzyszącą. Organizator może odmówić udziału wskazanej przez zwycięzcę osoby towarzyszącej w wycieczce, o ile nie spełnia ona wyżej wskazanych przesłanek lub innych wymogów przewidzianych regulaminem lub obowiązującymi przepisami i regulacjami. 

4.7. Nagroda główna będzie do odbioru, po uprzedniej weryfikacji danych osobowych i przesłanek przyznania tej nagrody, bądź w inny sposób wskazany przez Organizatora po ogłoszeniu wyników. Zwycięzca jest zobowiązany podpisać dokumenty stwierdzające odbiór nagrody. Termin odbioru nagrody zostanie podany zwycięzcy po rozstrzygnięciu Konkursu, lecz nie będzie to później niż 9 X 2015 roku.

4.8. Laureat nagrody głównej ma prawo odmowy przyjęcia nagrody, składając pisemne oświadczenie Organizatorowi I lub Organizatorowi II Konkursu.

4.9. Organizator II zgodnie z art. 30 ust.1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz. U. nr 14 poz. 176 z 2000 roku), przed wydaniem nagrody obliczy, pobierze (jeśli zaistnieje obowiązek określony przepisami  prawa)  od nagrodzonego uczestnika i niezwłocznie po wydaniu nagrody odprowadzi do właściwego urzędu skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy od wartości nagrody w wysokości 10 procent wartości brutto.

 

5. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

5.1. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 6. X 2015 r. 

5.2. Nad przestrzeganiem zasad określonych w niniejszym Regulaminie czuwa Komisja Konkursowa. 

5.3. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie podlegają odwołaniu. 

5.4. Zwycięzcą II etapu Konkursu zostanie osoba, której praca konkursowa uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą SMS-ów 

5.5. Nagrody zostaną wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 

5.6. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za niemożność ani utrudnienia odbioru nagrody z przyczyn nie leżących po ich stronie.

5.7. Nagrody nieodebrane w terminie ulegają przekazaniu Organizatorom II.

 

6. ZASADY POSTĘPOWANIA REKLAMACYJNEGO 

6.1. Wszelkie reklamacje mogą być zgłaszane Organizatorowi najpóźniej do dnia 20 X 2015 roku (decyduje data wpływu do Organizatora). Reklamacje dostarczone po tym terminie nie będą rozpatrywane. 

6.2.  Zgłoszenie reklamacyjne należy wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres Organizatora I z dopiskiem „Reklamacja – . Reklamacja powinna zawierać: imię, nazwisko, dokładny adres uczestnika, jak również wskazanie przyczyny reklamacji i określonego zachowania się przez Organizatora. Do reklamacji uczestnik powinien dołączyć własnoręcznie podpisane oświadczenie o następującej treści: Zapoznałem się z regulaminem Konkursu. Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 2002.101.926 (z późniejszymi zmianami) wyłącznie w celu przeprowadzenia postępowania reklamacyjnego związanego z Konkursem pod nazwą: „18 urodziny Z Alicją i Echem Turku”.

6.3. Reklamacje będą rozpatrywane w terminie 7 dni kalendarzowych od daty jej otrzymania. 

6.4. Decyzje Organizatorów w przedmiocie reklamacji są ostateczne i wiążące. Osoba składająca reklamację zostanie pisemnie poinformowana o decyzji listem poleconym, wysłanym na adres podany w reklamacji w terminie 7 dni od daty rozpatrzenia reklamacji. Organizator może ponadto powiadomić o decyzji telefonicznie. 

6.5. Postępowanie reklamacyjne jest dobrowolne, nie wyłącza prawa uczestnika do niezależnego od postępowania reklamacyjnego dochodzenia roszczeń na drodze postępowania sądowego.

 

 7. PRAWA AUTORSKIE

7.1. Uczestnik poprzez dokonanie zgłoszenia do Konkursu i jednoczesną akceptacją regulaminu  oświadcza, że jest autorem wszelkich utworów w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jakie mogą powstać w związku z wykonaniem zadania konkursowego, o którym mowa w pkt 2.

7.2. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności w przypadku skierowania do nich przez osoby trzecie lub podmioty trzecie roszczeń związanych z opublikowaniem i wykorzystaniem nadesłanych fotografii w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia Konkursu. Odpowiedzialność w tym zakresie ponoszą osoby nadsyłające zdjęcie do Konkursu.

7.3. Uczestnik poprzez dokonanie zgłoszenia do Konkursu oświadcza, że powstałe w związku z niniejszym Konkursem utwory nie naruszają w żaden sposób przepisu, obowiązującego prawa ani jakichkolwiek praw lub dóbr osobistych osób trzecich i że jego autorskie prawa majątkowe do tych utworów nie są w jakimkolwiek zakresie ograniczone lub obciążone.

 

8. OGRANICZENIE ROSZCZEŃ 

8.1. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za niezgłoszenie się zwycięzcy.

8.2. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za niemożność odbioru nagrody z przyczyn leżących po stronie laureata Konkursu.

8.3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędnie dokonane zgłoszenia przez uczestników Konkursu.

 

9. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

9.1. Niniejszy regulamin jest jawny i będzie dostępny w siedzibie ORGANIZATORA I i siedzibie ORGANIZATORA II i na stronie www.echoturku.net.pl

9.2. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego. 

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »