09 Grudzień 2018 imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1312 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

W oczekiwaniu na siedem lat tłustych

Dodano dnia: 13-07-2015 14:43| Komentarzy: 2

Na powiatowym rynku pracy można odnotować nader intrygujące procesy. Najpierw na koniec minionego półrocza liczba bezrobotnych w powiecie tureckim spadła poniżej znaczącej granicy 3 tysięcy, bowiem 30 czerwca br. w naszym powiecie oficjalnie i formalnie odnotowano 2.941 osób bez pracy. Co oznacza stopę bezrobocia na poziomie bliskim 8 proc. Na powiatowym rynku pracy ostatni raz tak niski wskaźnik bezrobocia  notowano – uwaga – w połowie 2008r. Wiele oznak przemawia, że powiatowy rynek pracy czeka dalsza ewolucja w kierunku rynku pracownika. Ale jak ta ewolucja będzie przebiegać zależy od bardzo wielu przyczyn. Przede wszystkim o charakterze ponadlokalnym.

 

O roku ów, czyli gdy powiat poczuł skutki światowego kryzysu

Nie dalej jak w lutym 2013r. liczba bezrobotnych w powiecie tureckim wynosząc 4982 osoby mogła prowokować do pytania – Kiedy liczba osób bez pracy w naszym powiecie przekroczy symboliczną granicę pięciu tysięcy? Jednak nadeszła w końcu oczekiwana poprawa koniunktury i także w powiecie tureckim gospodarka ruszyła. Co bardzo szybko znalazło swoje odbicie w oficjalnych statystykach Powiatowego Urzędu Pracy. Praktycznie od maja 2014r. do chwili obecnej stopa bezrobocia w naszym powiecie niemal na stałe przyjęła wartość jednocyfrową (za wyjątkiem stycznia 2015, kiedy to na chwilę wyniosła równo 10 proc). Co równie istotne, to fakt, że już niemal od dwóch notujemy co miesiąc bez wyjątku spadek bezrobotnych w ujęciu rok do roku.

A na koniec czerwca 2015r. liczba bezrobotnych w powiecie spadła do 2941 osób, by 10 lipca spaść do poziomu 2909 osób bez pracy. Oznacza to, że oficjalna stopa bezrobocia w powiecie oscyluje wokół poziomu 8 proc. Tak niski wskaźnik bezrobocia w naszym powiecie notowaliśmy na koniec czerwca 2008r., kiedy to stopa bezrobocia wynosiła 7,9 proc.,a bez pracy w powiecie tureckim było oficjalnie jedynie 2560 osób. Przypomnijmy, na 10 lipca 2015r. bez pracy oficjalnie jest 2909 osób, a formalna stopa bezrobocia oscyluje na poziomie 8 – 8,1 proc. Ostatni raz w powiecie tureckim notowaliśmy liczbę bezrobotnych na podobnym podobnym poziomie jesienią 2008r., kiedy to w listopadzie w miejscowym PUP zarejestrowanych było 2916 osób bez pracy. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: janek| Dodano: 14-09-2015 14:52
Brawo Pani Beato
 
Autor: Marian| Dodano: 07-08-2015 08:05
Już od dawna PUPy nie znajdują ludziom pracy. Odnotowują natomiast sukcesy w skreślaniu bezrobotnych, którzy sami znaleźli sobie pracę w kraju czy za granicą. Jak długo jeszcze utrzymywać będziemy tą armię darmozjadów z PUP??? Przecież im zależy na tym, by było jak najwięcej bezrobotnych! Bo inaczej nie mieli by po co pracować!
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 5

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 5

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »