14 Grudzień 2018 imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Nie spasteryzujmy młodzieży z rocznika 1999

Dodano dnia: 06-07-2015 15:45| Komentarzy: 0

Wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego po raz kolejny dowodzą, że młodzież z rocznika 1999 z terenu powiatu tureckiego na tle swoich rówieśników z Wielkopolski prezentuje się całkiem przyzwoicie. Już przed trzema laty okazało się, że średni wynik uzyskany przez ówczesnych trzynastolatków stawiał nasz powiat na szóstym miejscu wśród 31 powiatów ziemskich województwa wielkopolskiego. W tej sytuacji pozostaje jedynie zaapelować do pedagogów szkół średnich, żeby tego rocznika „nie spasteryzowali”.

 Rocznik 1999 potwierdza swoją jakość na koniec nauki gimnazjalnej

Tegoroczni absolwenci szkół gimnazjalnych uzyskali przed trzema laty na egzaminie gimnazjalnym średni wynik, lokujący nasz powiat na szóstym miejscu wśród 31 powiatów ziemskich województwa wielkopolskiego. Wprawdzie liczona w punktach średnia wynosząca 21,91 pkt. była nieco niższa od wojewódzkiej (21,98 pkt.), to nie zmienia to faktu, że w niewielu powiatach Wielkopolski ówcześni szóstoklasiści wykazali się większą wiedzą. Sytuacja ta znajduje swoje potwierdzenie w świetle tegorocznych wyników egzaminu gimnazjalnego. Chociaż w tym przypadku analiza jest nieco bardziej złożona. Choćby z tego powodu, że pisany trzy lata temu sprawdzian szóstoklasistów miał jedną syntetyczną ocenę, to już egzamin gimnazjalny ma cztery oceny plus dodatkowo z języka obcego. Uwzględniwszy powyższe zastrzeżenie bez ryzyka można stwierdzić, że rocznik urodzony w roku 1999 w powiecie tureckim jako całość potwierdził swoje miejsce na edukacyjnej mapie województwa. A już w  dwóch przypadkach, tzn. z części egzaminu pod nazwą historia/wos oraz przedmiotów przyrodniczych, należy mówić o sporym sukcesie. Oto bowiem z części historyczno-społecznej nasi gimnazjaliści legitymują się trzecią w województwie średnią (na 31 powiatów ziemskich). Średnia ta w tym przypadku wynosząca 64,24 proc. przewyższa średnią całego województwa – 62,65 proc. Również w przypadku egzaminu z przedmiotów przyrodniczych nasi gimnazjaliści dali się wyprzedzić jedynie kolegom z dwóch powiatów ziemskich. I to bardzo nieznacznie. Za to w porównaniu ze średnią wojewódzką, średni wynik naszego powiatu w tym przypadku odbiega wyraźnie na naszą  korzyść. Nieco gorzej jest w przypadku egzaminu z języka polskiego, gdzie średnia powiatu tureckiego jest siódmym (na 31) wynikiem w województwie. Natomiast z matematyki nasi gimnazjaliści uzyskali ósmą średnią. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 18

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 19

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »