24 Luty 2019 imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1331 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Skutki zgaszenia światła

Dodano dnia: 16-06-2015 10:49| Komentarzy: 0

„Muszę chodzić twardo po ziemi i nie mogę rozbudzać nadziei. Raczej trzeba zakładać, że 30 grudnia 2017r. zgasimy światło w Elektrowni „Adamów” - dokładnie takie słowa padły podczas środowej (10 czerwca) konferencji prasowej z ust prezes ZE PAK SA Katarzyny Muszkat. Przy okazji może intrygować po trosze także fakt, że przesłanie to dość mocno przebiło się w doniesieniach mediów konińskich, chociaż nie może stanowić ono większego zaskoczenia w przypadku opinii publicznej w powiecie tureckim. Aczkolwiek formułka o „zgaszeniu światła w elektrowni” ma walor zarówno literacki, jak i publicystyczny.

Więcej w aktualnym numerze Echa

Wątki adamowskie, ale nie tylko

Nie nam roztrząsać powody zaproszenia przedstawicieli regionalnych mediów przez władze ZE PAK SA akurat w środę, 10 czerwca. Bo też wybór akurat takiego terminu być może jak raz był dziełem tzw. czystego przypadku? Jednak abstrahując od tego typu dylematów należy odnotować, że z uwagi na przesłanie płynące ze środowych wypowiedzi, całe wydarzenie dla powiatu tureckiego ma swoją wagę w co najmniej trzech obszarach. A przynajmniej Czytelnicy Echa w sposób naturalny tymi obszarami są żywotnie zainteresowani. Dlatego właśnie adamowskim wątkom środowej konferencji prasowej w Pątnowie poświęcimy naszą uwagę. Aczkolwiek nie sposób na nich poprzestać. Bowiem w trakcie tego, trwającego niemal dwie godziny, spotkania  poruszone zostały zagadnienia na tyle ważne, że winny stać się tematem bardzo poważnej debaty w szerokich kręgach również społeczności naszego powiatu.

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »