21 Marzec 2019 imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1341 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Debata w stylu „pan-da”

Dodano dnia: 12-05-2015 10:37| Komentarzy: 0

Miała być debata o drogach powiatowych na terenie miasta. Tymczasem w podtekście burzliwej dyskusji nieodparcie stawał problem nędzy instytucji powiatu. Ale z tym oczywistym przesłaniem jakie płynie z wtorkowego (5 maja) spotkania radnych miejskich i powiatowych chyba nie wszyscy jego uczestnicy są w stanie się pogodzić.

 

Pani zima była łaskawa

Na początek twarde fakty. Oto na terenie Turku jest ponad 21,5 km dróg będących w dyspozycji władz powiatu tureckiego. Dodajmy, że łączna długość sieci drogowej powiatowych w całym powiecie przekracza 335,6 km. Dno gołym okiem widoczne w kasie powiatu nie daje żadnych nadziei nie tylko na podjęcie w najbliższym czasie poważniejszych inwestycji drogowych, ale stawia powiat przed wyzwaniem w postaci sprostania kosztom bieżącego utrzymania dróg. Trudno zatem się dziwić ochocie władz powiatu do przekazania dróg powiatowych władzom miasta. Akcję zapoczątkowała wymiana korespondencji między starostą Seńko, a burmistrzem Antosikiem. Przy tej okazji należy wspomnieć, że rozpoczęcie jakiejkolwiek dyskusji o drogach umożliwiła powiatowi tegoroczna zima o ultrałagodnym charakterze. A konkretnie, niższe o kilkaset tysięcy niż zazwyczaj wydatki na zimowe utrzymanie dróg. I właśnie te kilkaset tysięcy złotych, dodajmy, nieco wirtualnych pieniędzy stworzyło powiatowi szansę przejęcia inicjatywy sprawie dróg powiatowych w mieście.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »