21 Marzec 2019 imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1341 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Uniejów nie spieszy się do Łęczycy

Dodano dnia: 28-04-2015 11:00| Komentarzy: 0

Podczas sesji Rady Powiatu Łęczyckiego, radny Janusz Mielczarek (prezes Stowarzyszenia Powiatów i Gmin Ziemi Łęczyckiej do którego należy Uniejów), skierował do starosty Wojciecha Zdziarskiego kilka pytań dotyczących poszerzenia powiatu łęczyckiego o gminę Uniejów. Włodarz powiatu odpowiadał enigmatycznie. Jedynym konkretem było to, że gotów jest przyjąć do powiatu nawet Warszawę o ile będzie z powiatem łęczyckim graniczyła.

Radny Janusz Mielczarek pytania na temat przyłączenia gminy Uniejów do powiatu poddębickiego zadał staroście Wojciechowi Ździarskiemu w lutym tego roku. Zgodnie z obietnicą włodarz powiatu łęczyckiego odpowiedział mu na piśmie. Odpowiedź nie zadowoliła radnego, wobec czego kontynuował temat podczas wiosennej sesji.

- Odpowiedź, którą otrzymałem jest nie na temat - powiedział Mielczarek. -Jedyne, co mogę wywnioskować z tego pisma, to ile odbyło się spotkań władz powiatu łęczyckiego oraz miasta i gminy Uniejów. Odpowiedź brzmi - zero. Taką odpowiedzią, zgodnie z kryteriami oceny egzaminów maturalnych CKE, nie zdałby pan (miał na myśli starostę Ździarskiego) matury. Muszę też stwierdzić, że ja również tej matury bym nie zdał, ponieważ problem jest nie tylko w tym, że nie uzyskałem odpowiedzi, ale także w tym, że nie zachęciłem, ani nie spowodowałem dyskusji na ten temat - kontynuował Mielczarek. Następnie radny ponownie złożył pytania na ręce starosty.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »