10 Lipiec 2020 imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Rozbudowa rozdzielni w Adamowie

Dodano dnia: 22-04-2015 00:00| Komentarzy: 0

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Inwestor: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Główny Wykonawca: Przedsiębiorstwo Serwisu Automatyki i Urządzeń Elektrycznych EL PAK sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Serwisu Automatyki i Urządzeń Elektrycznych EL PAK sp. z o.o jest głównym wykonawcą, realizującym na zlecenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. projekt związany z rozbudową rozdzielni 110 kV w stacji elektroenergetycznej 220/110 kV Adamów w Turku. Stacja, wraz z położoną w sąsiedztwie Elektrownią Adamów (należącą do  Grupy Kapitałowej ZE PAK) stanowi podstawowe źródło energii elektrycznej i cieplnej dla  miasta Turek. Rozbudowa rozdzielni jest niezbędna dla potrzeb funkcjonowania nowo budowanej Wytwórni Gazów Technicznych w Turku. Plany inwestorskie zakładają, że  w  Wytwórni powstawać będą tlen, azot i argon, które są używane m.in. w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, metalurgicznym, medycznym oraz spożywczym. Zakład będzie posiadał także m.in. instalację kriogenicznego rozkładu powietrza.

Prace budowlano – montażowe związane z rozbudową rozdzielni rozpoczną się w drugim kwartale 2015 roku i potrwają do końca br. Roboty będą wykonywane jedynie na zamkniętym obszarze istniejącej już rozdzielni i nie wpłyną negatywnie na komfort życia okolicznych mieszkańców. Warto dodać, że realizowana Inwestycja nie będzie przebiegała przez teren sąsiadujących ze stacją elektroenergetyczną ogródków działkowych. W związku z tym, nie  będzie stanowiła żadnych utrudnień dla ich właścicieli.

Wykonywane prace budowlano – montażowe nie spowodują powiększenia obszaru stacji, zajmowania pasów lokalnych dróg dojazdowych, czy też ich całkowitego zamykania.

EL PAK sp. z o.o., jako generalny wykonawca, w trakcie realizacji zadania nie planuje przerw w dostępności energii elektrycznej dla odbiorców.

Przygotowując się do realizacji Inwestycji, w dbałości o środowisko naturalne przeprowadzono tzw. ocenę oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Badania wykazały, że zarówno lokalizacja stacji 110 kV Adamów, jak i powiązania liniowe, nie  kolidują z terenami obszarów chronionych w ramach Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Według danych serwisu Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, odległość stacji elektroenergetycznej Adamów do najbliższego obszaru objętego Siecią Natura 2000 – Doliny Środkowej Warty wynosi 12 km, a od obszaru Uroczysko Zieleń wynosi ok. 16 km, zatem rozbudowa rozdzielni na stacji elektroenergetycznej nie stanowi zagrożenia dla siedlisk przyrodniczych ani siedlisk gatunków roślin i zwierząt. Potwierdzeniem pozytywnej oceny oddziaływania na środowisko jest wydana przez Burmistrza Miasta Turku decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach.

Należy też podkreślić, że zastosowanie w trakcie rozbudowy urządzeń energetycznych najnowszej generacji korzystnie wpłynie na stabilność i bezpieczeństwo przesyłania energii elektrycznej w regionie.

***

 

Przedsiębiorstwo Serwisu Automatyki i Urządzeń Elektrycznych EL PAK sp. z o.o. z siedzibą w Koninie jest spółką proponującą szeroki zakres usług w dziedzinie utrzymania ruchu maszyn, urządzeń i instalacji produkcyjnych w sferze automatyki, urządzeń i instalacji elektrycznych oraz infrastruktury teleinformatycznej. Wykonuje także usługi pomiarowo-diagnostyczne, remontowe i modernizacyjne tych układów. Ponadto Firma oferuje kompleksową realizację zadań w zakresie: rozdzielni niskiego, średniego i wysokiego napięcia, układów kompensacji mocy biernej, układów zasilania bezprzerwowego, układów energoelektronicznych, rozdzielnic sterujących, tras kablowych i okablowania, układów grzejnictwa elektrycznego. 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »