21 Marzec 2019 imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1341 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Uniejów przejdzie do łęczyckiego po karetkę

Dodano dnia: 13-01-2015 13:31| Komentarzy: 0

Po raz kolejny burmistrz Józef Kaczmarek deklaruje chęć przeniesienia gminy Uniejów do powiatu łęczyckiego. Teraz nabrało to ogólnopolskiego rozgłosu. I nawet odległość ponad 30 kilometrów do Łęczycy staje się plusem, choć kiedy powstawały powiaty jednym z argumentów przejścia do Poddębic, którego Józef Kaczmarek był orędownikiem, była bliższa odległość niż do Turku. Opinie mieszkańców gminy Uniejów, które można znaleźć na forach internetowych, są w zdecydowanej większości nieprzychylne temu pomysłowi.

Z kwiatka na kwiatek
Uniejowscy politycy już od początku nie potrafili się zdecydować w jakim powiecie chcą być. Rada Miasta i Gminy w Uniejowie dnia 22 grudnia 1998 roku opowiedziała się za przynależnością gminy Uniejów do powiatu tureckiego w województwie wielkopolskim.
Później szeroko zakrojona akcja spowodowała, że zmieniono tę decyzję. Jednym z argumentów przynależności do powiatu poddębickiego było to, że jest bliżej niż do Turku. Józef Kaczmarek był wielkim zwolennikiem Poddębic i został wówczas zastępcą starosty. Kiedy został burmistrzem Uniejowa zmienił swoje poglądy na temat przynależności do powiatu poddębickiego. Powrót na łono Turku stało się już niemożliwe, ale w odwodzie pozostała Łęczyca. O przeniesieniu tam gminy Uniejów zaczęto mówić otwarcie w kadencji 2006-2010. Powstał wówczas z inspiracji burmistrza Komitet Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Uniejów. To nieformalne ciało, zaprosiło między innymi starostów poddębickiego i łęczyckiego, by wysondować ich opinie na ten temat. Starosta łęczycki był wówczas do pomysłu sceptycznie nastawiony. Danuta Pecyna, wówczas wicestarosta poddębicka sugerowała, że akcja odłączenia Uniejowa od Poddębic, to sprawka Turku.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »