21 Marzec 2019 imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1341 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

GETEC proponuje pył węglowy

Dodano dnia: 05-01-2015 11:21| Komentarzy: 0

2 stycznia br. minął termin składania ofert w ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Turku przetargu na budowę źródła ciepła dl;a miasta. Spośród trzech propozycji ofertowych, które wpłynęły tylko jedna spełnia wszelkie wymogi zawarte w specyfikacji przetargowej. Jest nią oferta niemieckiej firmy GETEC z siedzibą w Magdeburgu.

Problem zaopatrzenia Turku w nowe źródło ciepła urósł do rangi palącej w kontekście przesądzonej już kwestii wyłączenia Elektrowni Adamów z dniem 31 grudnia 2017r. Stąd z na początku listopada 2014r. PGKiM w Turku ogłosił przetarg na budowę ciepłowni, która od 2018r. Mogłaby zaopatrywać nasze miasto w ciepło. Termin składania ofert przetargowych najpierw ustalono na 25 listopada, po czym był on dwukrotnie przesuwany. Ostatecznie stanęło na dacie 2 stycznia br. jako ostatecznym  terminie, do którego potencjalni oferenci mogli zgłaszać swoje propozycje. Mimo, że zainteresowanie przejawiało wcześniej ok. pół tuzina potencjalnych inwestorów ostatecznie na przetarg wpłynęły trzy oferty. Ale tylko jedna z nich spełniała wszystkie wymogi zawarte w profesjonalnie przygotowanej specyfikacji przetargowej. Zgłosiła ją niemiecka firma  GETEC z siedzibą w Magdeburgu. GETEC proponuje wybudowanie w Turku nowego źródła ciepła o mocy ok. 50 MW termicznych.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »