10 Lipiec 2020 imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Radnym diety, a szpitalowi... ogarek

Dodano dnia: 29-12-2014 10:42| Komentarzy: 0

Druga w tej kadencji sesja Rady Powiatu, utwierdza w przekonaniu, przynajmniej na razie  że instytucja ta jest jakby skazana na przerost formy nad treścią. Na co wskazuje choćby fakt, że lwią część pięciogodzinnych obrad zajęło ustalanie składów komisji, oraz wysokości diet radnych i poborów starosty. Gdy dodamy, że pozostałą część poniedziałkowych (22 grudnia) obrad zdominował tematyka stanu finansów szpitala, to uprawnione staje się stwierdzenie, że pod słońcem powiatu tureckiego wszystko pozostaje po staremu. A powiat trzyma się mocno. Niemal jak Chińczyki z „Wesela” Wyspiańskiego.

W kolejce po diety
Na początek należy przypomnieć, że w trakcie inauguracyjnej sesji Rady Powiatu, czyli 1 grudnia 7 spośród 21 radnych powiatowych najpierw wybrano trzyosobowe prezydium rady, a po chwili czterech kolejnych (w tym starostę) wybrano do Zarządu Powiatu. To ostatnie gremium uzupełnia Ryszard Bartosik, nie będący członkiem Rady Powiatu. Oznacza to, że tym samym już wtedy jedna trzecia radnych objęła funkcje.
Na sesji kolejnej, czyli drugiej, obsadzone zostało osiem stałych komisji Rady Powiatu, każda w składzie pięciu radnych. A w konsekwencji kolejnych ośmiu radnych objęło funkcje ich przewodniczących. Wszystko to oznacza, że na 21-osobowy skład Rady Powiatu, 15 radnych objęło w niej stanowiska funkcyjne. Co jest szczególnie wymowne choćby w kontekście kolejnego punktu obrad, którym było ustalenie wysokości diet.
Można by na wstępie odnotować, że diety te pozostawiono na dotychczasowym poziomie. Nie oznacza to jednak, że tym samym jest to oznaka jakiejś szczególnej wstrzemięźliwości radnych, bo przecież poborów sobie nie podnieśli. Raczej już wypada odnotować, że to dotychczasowy poziom diet radnych powiatowych był z gatunku nieprzyzwoicie wysokich. I tak, miesięczna dieta dla przewodniczącego Rady opiewa na kwotę 2,2 tys. zł. Jego dwaj zastępcy otrzymywać będą po 1,9 tys. zł, szefowie ośmiu komisji stałych – po 1,6 tys. zł, a trzej nieetatowi członkowie Zarządu Powiatu – po 2 tys. zł. Zatem bez wspomnianych funkcji i związanych z nimi poborów zostało  jeszcze sześciu radnych. O ile każdemu z nich przydzielone zostanie stanowisko zastępcy szefa komisji, to na tej funkcji mogą liczyć na 1,3 tys. zł miesięcznie. Gdyby zaś przypadkiem jakiś nieborak nie załapałby się nawet to taką funkcję, to wówczas musiałby się zadowolić 1,1 tys. zł.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »