04 Lipiec 2020 imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

„Prezent” od Czapli

Dodano dnia: 16-12-2014 10:53| Komentarzy: 12

Romuald Antosik niemal nazajutrz po przekroczeniu progu burmistrzowskiego gabinetu trafił na nielichy polityczny „pasztet” jaki pozostawił mu w spadku jego poprzednik, czyli  burmistrz Zdzisław Czapla. Ale już w żywej gotówce zapłacą za ów „pasztet” sami mieszkańcy Turku, których od przyszłego roku czekają wyższe o 8 proc. rachunki za wodę i ścieki. Jedynie zwolennicy wisielczego humoru mogliby zapytać, jak to się stało, że sprawa podwyżki taryf wodno-ściekowych nie została przewidziana jako temat niesławnej „debaty” przedwyborczej?

Klucz w kalendarzu
Na początek należy zauważyć, że kluczem do lepszego zrozumienia problemu czekającej turkowian podwyżki cen za wodę i ścieki wydaje się być zwykły, czy raczej ustawowy, kalendarz. I tak, zgodnie z prawem prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej występuje do burmistrza z wnioskiem o nowych taryfach cen za wodę i ścieki. Z tym, że ten wniosek na burmistrzowskie biurko musi trafić najpóźniej w terminie minimum 70 dni przed wejściem ich w życie. Przy założeniu, że nowe taryfy wchodzą od 1 stycznia roku następnego, to ostatecznym terminem przedłożenia ich urzędującemu burmistrzowi jest data 22 października. Przedziwnym zbiegiem okoliczności akurat w tym właśnie dniu prezes turkowskiego PGKiM złożył na ręce burmistrza Czapli przygotowany projekt taryf na rok 2015. Z kolei panu burmistrzowi weryfikowanie tychże taryf zabrać musiało sporo czasu, bowiem zatwierdził je dopiero 21 listopada. Czyli w pięć dni po pierwszej turze wyborów. No cóż! Kampania to jednak sprawa wielce absorbująca i czasochłonna. Ale wróćmy do kalendarza. Zatwierdzona przez burmistrza Czaplę nowa taryfa wpływa do Rady Miejskiej 27 listopada.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: mieszkaniec| Dodano: 29-12-2014 11:49
Paliwo w Turku najdroższe w Wielkopolsce.Kto na to pozwala???,co na to radni???,co na to burmistrz??? co na to redakcja ??
 
Autor: mieszkanka| Dodano: 23-12-2014 08:52
Szanowny Panie Burmistrzu.Jeśli jest Pan za pozostawieniem taryfy za wodę i ścieki na obecnym poziomie wystarczy przygotować uchwałę o dopłatach z budżetu do PGKiM i dla mieszkańca będzie bez zmian.
 
Autor: Też| Dodano: 21-12-2014 15:24
To może REDAKTOR ODPOWIEDZIALNY upewni się w PGKiM, jakie podwyżki będą za rok
 
Autor: też wyborca| Dodano: 18-12-2014 21:34
Cena wody nie zależy zanadto od radnych ,a od kosztów przedsiębiorstwa. Może tak być że obecna podwyżka to pikuś do tego co będzie za rok
 
Autor: wyborca| Dodano: 18-12-2014 18:46
myślę że nasi świeżo wybrani przez nas mieszkańców radni nigdy nie pozwolą na taką podwyżkę bo jak tak to przy następnych wyborach im PODZIĘKUJEMY !!!!!!!
 
Autor: KS| Dodano: 18-12-2014 15:14
Panie redaktorze może podzieli się Pan swoją wiedzą dotyczącą funkcjonowania PGKiM a wtedy łatwiej będzie zrozumieć dlaczego podwyżka musiłabyć i o tyle
 
Autor: licho nie śpi| Dodano: 18-12-2014 14:39
Jeszcze nie raz usłyszymy że nowy burmistrz Turku nie mógł nic zrobić. To po co szedł po władzę?? Czy aby dobrze zarabiać i dać pracę swoim w miejsce tych ,których zwolni?? A przecież ci ludzie których zwolnił ,lub zwolni ,też mają swoje rodziny i swoje życie
 
Autor: waga| Dodano: 18-12-2014 10:37
Przeczytasz artykuł a zgłupiejesz
 
Autor: licho| Dodano: 17-12-2014 22:45
Przeczytaj artykuł w ET - zmądrzejesz. Antosik został burmistrzem kilka dni po zakończeniu procedury ustanawiania cen wody, a więc nic nie mógł zrobić. Na słynnej "debacie" w hali sportowej Czapla nie zająknął się nawet, że na jego biurku leży zaakceptowana przez niego podwyżka cen wody i ścieków.
 
Autor: Do Zetki| Dodano: 16-12-2014 22:43
Przecież to nie burmistrz ustala podwyżkę wody .Wyluzuj Zetka ,a potem zapoznaj się jak i kto ustala taryfę na wodę.Zastanawiające że obecny burmistrz nie zatrzymał podwyżki.
 
Autor: zetka| Dodano: 16-12-2014 19:26
To jest szczyt, ale szczyt chamstwa poprzedniego burmistrza. Jeszcze w kampanii wyborczej głosił STOP podwyżkom wody. Na szczęście to ostatni prezent Czapli.
 
Autor: mieszkaniec| Dodano: 16-12-2014 11:52
Szczyt braku obiektywizmu. Ale to tak jest jeśli REDAKTOR bierze odpowiedzialność za miasto.A co z tego wyniknie przyszłość pokaże
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 82

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »