04 Lipiec 2020 imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Ruszyła Czwarta Ściana

Dodano dnia: 12-12-2014 10:10| Komentarzy: 0

Weekend z Czwartą Ścianą

Peszek na piątek, Przemyk na sobotę

O godz. 11.00 (piątek 12 grudnia) rozpoczynają się Ogólnopolskie Spotkania Teatralne Młodych „Czwarta Ściana”. Na zakończenie dnia w monodramie zobaczymy Jana Peszka, Renata Przemyk wystąpi natomiast w sobotę. Ale najważniejsze wydarzy się w tak zwanym międzyczasie - na scenie turkowskiego MDKu zobaczymy grupy teatralne z Piotrkowa Trybunalskiego, Zduńskiej Woli, Warszawy czy z pobliskiego Kalisza i dalekiego  Kalisza Pomorskiego.

„Czwarta Ściana” to już turkowska tradycja. W piątek i sobotę, 12 i 13 grudnia odbędzie się jej 21 edycja. Rozpocznie się o godz. 10.00 happeningiem na rynku. Później o godz. 11.00 etiudę teatralną, przygotowana podczas warsztatów, zaprezentują podopieczni Domu Dziecka w Kaczkach Średnich. O godz. 11.30 Teatr Errata z MDK w Zduńskiej Woli pokaże przedstawienie „Piaskownica”, godzinę później „Co się stało...” opowie Teatr Matysarek ze Złotowskiego Stowarzyszenia Kulturalnego, a godz. 13.15 „Gramy o wszystko” w wykonaniu Teatru Krzesiwo z Warszawy. O godz. 14.10 grupa teatralna Wyindywidualizowane z MGOK w Kaliszu Pomorskim zabierze widzów na „Spacer po kaliskich legendach”, a o godz. 15.20 „Eade Out” - monodram Angeliki Chałubek z grupy „art-Grot” z Piotrkowa Trybunalskiego.

O godz. 17.00, na scenie MDK-u gościnnie wystąpi Jan Peszek w „Scenariuszu dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego”. Cena biletów to 10 i 15 zł (w dniu przedstawienia).

Jeszcze w piątek w klubie Tęcza i sali MDK-u odbędą się warsztaty teatralne dla uczestników 21. Spotkań Teatralnych Młodych z Renatą Mosiołek i Przemkiem Wasilkowskim.

W sobotę, już o godz. 9.00 młodzi wrócą na warsztaty, a od godz. 11.30 znów zapełni się scena. „Marzenia na 3Pa” zaprezentuje grupa Dziwadło z Domu Kultury Lokator w Zduńskiej Woli, o godz. 12.15 Teatr W Kieszeni z Warszawy pokaże „Pa-Dam”. O godz. 13.00 „Siedem Grzechów Głównych” w wykonaniu Teatru Face to Face z Powiatowego centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, a o 13.50 „Po(Dwoje)Nie – Teatr Tańca Szafa z Ośrodka Działań Twórczych w Kaliszu. Na godz. 15.15 w pubie 69 zaplanowano forum dyskusyjne.

 

Na godz. 17.30 zaplanowano uroczyste zakończenie XXI Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych Młodych „Czwarta Ściana”, zaraz po nim dla zgromadzonych w MDK-u koncert da Renata Przemyk. Bilety można kupić za 10 lub 15 zł.  

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 82

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »