14 Grudzień 2018 imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Prawda zawsze zwycięża, czyli... sąd nie przyznał racji wójtowi Zającowi

Dodano dnia: 28-11-2014 10:36| Komentarzy: 4

Nie jest prawdą, że sąd przyznał rację wójtowi – objaśnia niedawny wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, jego rzecznik sędzia Elżbieta Fijałkowska. Okazuje się więc, że choć Krzysztof Zając obwieszcza wszem i wobec, że wygrał z grupą radnych, orzeczenie sądu wcale tego nie potwierdza.

Od kilku tygodni już w gminie Władysławów toczy się zacięta kampania wyborcza. Niestety niezbyt czysta. Emocje wydają się sięgać zenitu, bo w tej chwili kandydat na wójta, pełniący to stanowisko już od trzech kadencji, manipuluje faktami. Niestety od kilku dni wykorzystując do tego także wymiar sprawiedliwości.

Tydzień przed pierwszą turą do Sądu Okręgowego w Koninie grupa radnych złożyła wniosek w trybie wyborczym oskarżając Krzysztofa Zająca o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w ulotkach. Włodarz jak ma to w zwyczaju, nie pojawił się na rozprawie, a sędzia uznała rację radnych. Krzysztof Zając odwołał się więc do Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, do czego miał prawo. Jego pismo wpłynęło tam 18 listopada. Jak wyjaśnia rzecznik, już po przeprowadzeniu wyborów. –Skoro wybory samorządowe już się odbyły, a w ich wyniku doszło także do wyboru radnych w Gminie Władysławów, to nie ma podstaw do udzielania ochrony wnioskodawcom, którzy, co oczywiste, nie są już kandydatami na radnych – wyjaśnia sędzia prowadząca sprawę. Na tym więc skończył się tryb wyborczy - wyrok sądu niższej instancji został uchylony, a postępowanie umorzono.

Czy ten wyrok oznacza więc, że Krzysztof Zając pisał w swoich ulotkach prawdę, że miał rację oskarżając radnych o brak współpracy w Konińskim Bankiem Żywności? Nie! –Sąd nie mógł się nad tą sprawą pochylić, bo nie obowiązywał już tryb wyborczy. Nie przyznał jednak racji wójtowi. Uchylony wyrok znaczy tylko tyle, że sprawy jakby wcale nie było – wyjaśnia rzecznik Elżbieta Fijałkowska i dodaje, że jeśli radni uważają, że materiały wójta ich obraziły mogą wystąpić teraz na drogę cywilną.

Wątpliwe jednak by to zrobili, bo Krzysztof Zając jest uczestnikiem kilku potyczek sądowych, także jako oskarżony, i od kilku lat właściwie nie stawia się w sądach ignorując zupełnie wymiar sprawiedliwości. boxa

 

Komentarze

Autor: katolik| Dodano: 04-12-2014 11:06
Chore społeczeństwo gminy władysławów, w ulotkach nieprawda. do sądu się nie stawia, do komunii przystępuje po popełnieniu grzechu a kościół go popiera gdzie my mamy szukać autorytetu dla naszych dzieci, skoro wokół obłuda.
 
Autor: sympatyk prawdy| Dodano: 03-12-2014 13:19
jeżeli w ulotkach były kłamstwa, to jak on nie boi się iść do komunii w tym czasie, Czy Pana Boga ma też za nic jak mieszkańców naszej gminy.
 
Autor: anka| Dodano: 02-12-2014 21:37
no bo wybraliśmy krętacza który tak manipuluje mieszkańcami jak chce. ja nie wiem jak taki kłamca może w niedzielę skłądać ręcę do Boga - chyba z prośbą o wybaczenie.
 
Autor: mmm| Dodano: 29-11-2014 06:02
Zajac wykorzystuje niewiedzę ludzi to władzy nie uchodzi ale on ma gdzieś mieszkańców dla niego tylko stołek się liczy a poza tym nie stanć go by było na opłatę adwokatów a podatnicy zapłacą
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 18

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 19

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »