04 Lipiec 2020 imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Czy prawda to kwestia interpretacji?

Dodano dnia: 27-11-2014 09:21| Komentarzy: 5

W odpowiedzi na interpretacyjne banały artykułu Krzysztofa Zająca z dnia 22 listopada 2014r. zamieszczonego na portalu społecznościowym Facebook i stronie Urzędu Gminy Władysławów

„Prawda zawsze zwycięża i tylko na niej można budować zaufanie w społeczeństwie” – tak oto rozpoczyna się wspomniany artykuł oczyszczający z „nieprawdziwych oskarżeń” kandydata na wójta Krzysztofa Zająca. Czy aby na takiej prawdzie pan Zając chce budować zaufanie społeczne? Jak się za chwilę okaże prawda w jego wydaniu jest wątpliwej jakości, a i zatem zaufanie społeczne zostaje nadszarpnięte. 

Pan Krzysztof Zając tezę o tym jakoby radni byli winni zaprzestania współpracy Konińskim Bankiem Żywności ogłaszał wszem i wobec od kilku lat, tym samym wybielając w oczach mieszkańców swoją osobę. Jak stwierdził koniński sąd to on odpowiadał za zabezpieczenie w budżecie pieniędzy na wspomniany cel. Niestety od dwóch lat wójt nie przeznaczał pieniędzy na ten cel. W konsekwencji najubożsi w naszej gminie owych produktów żywnościowych nie otrzymywali. 

Ale zacznijmy od początku. W trakcie kampanii wyborczej owe skandaliczne oskarżenia pan Zając zamieścił na swojej ulotce wyborczej, co godziło w dobre imię radnych kadencji 2010 – 2014. W związku z tym część z nich postanowiła w celu oczyszczenia się z tych zarzutów skierować w trybie wyborczym wniosek do Sądu Okręgowego w Koninie. Sąd pod nieusprawiedliwioną nieobecność pozwanego Krzysztofa Zająca wniosek rozpatrzył na korzyść radnych. Wójt mając do dyspozycji świadków, dokumenty nie skorzystał z prawa obrony swoich racji i w tym czasie prezentował swoja osobę mieszkańcom Mariantowa. Jednak skorzystał z prawa odwołania do sądu wyższej instancji, zrzucając winę za swoją nieobecność na system prawny Rzeczpospolitej Polskiej. Wniosek Krzysztofa Zająca o unieważnienie wyroku wpłynął jednak już po terminie właściwych wyborów i właśnie z tego powodu Sąd Apelacyjny w Poznaniu postanowił uznać rozpatrywanie tej sprawy za bezprzedmiotowe i umorzył postępowanie. Nie jest zatem prawdą, że wniosek został odrzucony ponieważ to radni są winni zaprzestania współpracy z Bankiem Żywności. Sąd po prostu nie miał mocy zajmować się sprawą która nic nie wnosi do wyborów, bo te już się odbyły.  Kwestia prawdy jest zatem otwarta i jeśli wójt chce jej dociec powinien drążyć dalej ponieważ sąd w Poznaniu wcale jego oceny owej prawdy nie potwierdził.

Mówi się zatem, że prawda leży pośrodku, albo też, że prawda nas wyzwoli, prawda jest córką czasu – każde z tych twierdzeń może znaleźć swe konotacje w działaniach ostatnich dni kampanii wyborczej w Gminie Władysławów.  Jednak sytuację zaistniałą w związku z sądowymi perypetiami najtrafniej oddaje cytat z książki księdza Józefa Tischnera, gdzie napisano o istnieniu trzech prawd: „świento prawda, tys prawda i gówno prawda”, i chyba ta trzecia odnosi się do artykułu oczyszczającego Krzysztofa Zająca.

Józef Szustakowski

 

Komentarze

Autor: AMivewrelve| Dodano: 25-06-2020 05:09
cialis otc
 
Autor: AMivewrelve| Dodano: 20-06-2020 18:38
buy cialis 20mg
 
Autor: ttt| Dodano: 29-11-2014 06:15
Najgorsze w tym wszystkim jest to że Krzysztof z wierzy w te swoje prawdy i to jest niebezpieczne dość już ludziom krzywd narobił a gdy teraz nie daj Boże to dopiero się będzie mscil to jest chory człowiek kiedyś myślałem że udaje On przesiakl maciarewiczem
 
Autor: AUTOR| Dodano: 27-11-2014 21:50
no i jak potrafi odczytywać wyroki sądowe wszystko na swoją korzyść.
 
Autor: Miłosz| Dodano: 27-11-2014 16:37
Krzysztof Zając - pełnomocnik komitetu terenowego partii Prawo i Sprawiedliwość dobitnie pokazał jaki ma szacunek do prawa i gdzie ma sprawiedliwość.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 82

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »