08 Lipiec 2020 imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Debatowanie o... debacie

Dodano dnia: 25-11-2014 09:10| Komentarzy: 11

Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że po I turze wyborów na burmistrza nagle zmienił się klimat publiczny i w Turku zapachniało wielkim miastem. Bo oto jeden z kandydatów (Zdzisław Czapla) wzywa swojego oponenta (Romualda Antosika) na publiczną debatę przedwyborczą. Ale po bliższym przyjrzeniu się sprawie całe zamieszanie można skwitować znaną z reklamowego filmiku formułką – „prawie jak... zaproszenie na debatę.” I nie trzeba dodawać, że i w naszym przypadkowo „prawie” robi wielką różnicę. Co gorsza, w owym „zaproszeniu” lekceważenie idzie o lepsze z arogancją. Gdyby jakichś niezrozumiałych względów Antosik przyjął przedłożone mu warunki to musiałby zostać uznany za ciężki przypadek kalectwa umysłowego.

Obrazki spod Grunwaldu
W trzy dni po pierwszej turze wyborów na burmistrza Turku, tj. w środę, 19 listopada do biura, w którym urzęduje Romuald Antosik weszli posłańcy Zdzisława Czapli w osobach wiceburmistrza Mirosława Mękarskiego i pracownika Urzędu Miasta Andrzeja Sochackiego. -Trochę przypominało mi to scenę z filmu Krzyżacy, kiedy Jagiełło stał na górze, a dwaj emisariusze przynieśli mu dwa nagie miecze. (...) Faktem jest, że wiceburmistrz Mękarski i pracownik Urzędu Miasta i radny powiatowy Andrzej Sochacki wręczyli mi kopertę. (...) Wręczono kopertę i w nogi – tak konferencji prasowej zwołanej w piątek, 21 listopada, ironizował na temat formy zaproszenia go na debatę. Ale mniejsza już o samą formę, chociaż sposób kontaktowania może budzić pewne zdziwienie, wziąwszy pod uwagę fakt, że oponentów dzieli raptem jedno piętro w tym samym budynku.
Za to kwestią o wiele ważniejszą jest sama treść zaproszenia do debatowania. Oto zapraszający do debaty nie tylko, że bez żadnych wcześniejszych ustaleń wyznacza konkretny termin, miejsce spotkania, to również arbitralnie przedstawia lwią część tematyki, jaka miałaby być poruszana w trakcie dyskusji. Tzn. na pięć zaproponowanych obszarów Czapla z punktu wyznacza trzy plus kolejny zaś przedstawiłby już w trakcie debaty. Natomiast Antosikowi niczym ochłap rzucono możliwość przedstawienia jednego punktu debaty.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: Agata Jaworska| Dodano: 28-11-2014 13:56
sorry, nie wkeja się link: TVwielkopolska+turek+debata wyborcza cz. II
 
Autor: Agata Jaworska| Dodano: 28-11-2014 13:53
Czy kandydat na burmistrza Turku p. R. Antosik naprawdę sądzi, że bez wyczerpujących odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące przyszłości naszego miasta mieszkańcy na niego zagłosują? Panie Antosik ma Pan ostatnią szansę przed ciszą wyborczą aby ustosunkować się do następujących kwestii: http://tvw... Czapla już to uczynił. Teraz kolej na Pana jeśli chce Pan być traktowany poważnie.
 
Autor: Tuzin| Dodano: 25-11-2014 19:04
Na drugim siedzeniu kierownica, a za nią Pan REDAKTOR
 
Autor: /| Dodano: 25-11-2014 15:27
Echo prawie jak gazeta
 
Autor: v| Dodano: 25-11-2014 15:25
Panie Jarek niech pan przestanie szkodzić naszemu miastu
 
Autor: Agata Jaworska| Dodano: 25-11-2014 15:08
Pana sugestie zaczerpnięte z rozpaczliwej obrony przed debatą p. Antosika nie świadczą o Panu najlepiej. Zabrakło mi w Pana tekście zwykłej ludzkiej przyzwoitości i rzetelności w interpretacji rzeczywistości. Przykro mi. Z poważaniem Agata Jaworska (tak, zgadza się. Mieliśmy okazję się poznać) P.S. Mam zwyczaj podpisywać się: "Z wyrazami szacunku". Tym razem napisałam: "Z poważaniem", ponieważ nie zasługuje Pan na najmniejszy nawet szacunek. Ani mój, ani pozostałych czytelników.
 
Autor: Agata Jaworska| Dodano: 25-11-2014 15:01
I wystarczająco dużo czasu wyborcom, którzy 30 XI mają podjąć decyzję o swojej przyszłości w Turku. Z tego co mi wiadomo p. Antosik nie miał zajętego terminu w tym czasie skoro w trakcie wczorajszego spotkania stał w pobliżu, pod drzewem, a jego sztab zaczepiał przychodzących na spotkanie z burmistrzem mieszkańców i próbował ich zawrócić do domów tłumacząc, że debata została odwołana (sic!) I jeszcze jedna kwestia: Poruszane tematy podczas debaty (3) dotyczą najważniejszych spraw miasta i zapewne domyśla się Pan, że nie są to wygodne i bezpieczne obszary dla burmistrza Czapli. Kolejne dwa pytania mieli sobie zadać kandydaci bezpośrednio, podczas trwania debaty. cdn.
 
Autor: Agata Jaworska| Dodano: 25-11-2014 14:51
Pan Antosik czeka sobie cichaczem do piątku, do godz. 15:00 i cichaczem wysyła swoich urzędników do biura podawczego na parter ( bliżej mieli do sekretariatu burmistrza) aby ci złożyli tam pisemną odmowę przyjęcia zaproszenia na debatę, licząc zapewne, że burmistrz Czapla dowie się o tym fakcie dopiero w poniedziałek(sic!). To już nawet nie "Grunwald" Panie Jarku to jakaś totalna partyzantka, a nawet harcerstwo! Dlaczego uważa Pan, że wynajęcie sali na własny koszt i zaproszenie swojego kontrkandydata na debatę jest czymś nagannym? Poniedziałek był optymalnym dniem na debatę. Dawał wystarczająco dużo czasu p. Antosikowi na przygotowanie się do dyskusji o przyszłości miasta cdn.
 
Autor: Agata Jaworska| Dodano: 25-11-2014 14:41
Pana: "prawie jak...zaproszenie na debatę" jest wyjątkowo perfidną próbą manipulacji opinią publiczną. Dlaczego opisuje Pan fakt, że wiceburmistrz Mękarski przyniósł pisemne zaproszenie na debatę do biura p. Antosika w kpiący sposób? Sytuacja porównywana do "obrazków spod Grunwaldu" została opisana przez p. Antosika, prawda? A czy wie Pan jak było naprawdę? Otóż: rzeczywiście panowie Mękarski i Sochacki przynieśli zaproszenie i po chwili wyszli. Nie mieli powodu nigdzie uciekać! Co mieli jeszcze zrobić? poprosić o kawę i ciastko ? a może umyć nogi panu Antosikowi? To było w środę. A co zrobił p. Antosik? cdn.
 
Autor: Agata Jaworska| Dodano: 25-11-2014 14:32
Przecieram oczy ze zdumienia Panie Jarku. Prawie prawda...robi różnicę! Dlaczego uważa Pan, że przyjęcie zaproszenia na debatę przedwyborczą świadczyłoby o " ciężkim przypadku kalectwa umysłowego"? W całym cywilizowanym świecie takie debaty odbywają się właśnie przed II turą. Wie Pan dlaczego? Otóż, jak Pan zapewne wie, 60% uprawnionych do głosowania mieszkańców Turku głosowała w I turze na innego kandydata i teraz stają przed zupełnie innym, kolejnym wyborem.Poprzednio mieli dużo więcej czasu aby się zastanowić.Teraz mają raptem tydzień na podjęcie tak ważnej decyzji. No cóż,ograniczona ilość 700 znaków zmusza mnie do pisania tego komentarza w częściach. cdn.
Autor: Zgadzam się| Dodano: 25-11-2014 14:52
Echo perfidnie manipuluje ludźmi, czytelnikami z których żyje. Przecież pan Antosik został poproszony o ustalenie warunków debaty, a nie postawiony pod ścianą. Ale cóż, wyszło szydło z worka. Jak się nie miało nic mądrego do powiedzenia, to trzeba było wymyślić usprawiedliwienie, pobiec do red. Jarka i jakoś wybrnąć. Ktoś taki miałby być burmistrzem?! Mam nadzieję, że ludzie się w Turku opamiętają i nie zagłosują na niego.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 191

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »