08 Lipiec 2020 imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Awaryjne zostanie ukończone do listopada?

Dodano dnia: 14-10-2014 10:38| Komentarzy: 8

Wszystko zapowiadało się pięknie. W końcu mieszkańcy zapomnianego przez „Boga i ludzi”, a właściwie tylko przez władze miasta, osiedla przy ul. Górniczej, zwanego adekwatnie do jego stanu Awaryjnym, doczekali się zmian. Rok 2014 miał być dla nich przełomowym, zamiast starych, dziurawych dróg – nowa kostka, zamiast popękanych chodników – równe trakty, zamiast cieknących dachów – nowe poszycie. Prace ruszyły, a mieszkańcy przyglądali się kolejnym metrom odnowionych miejsc. Aż do września. –Budowlańcy zwinęli swoje baraki, zabrali narzędzia i zniknęli. Zostały za to urwane w połowie prace… Znów nas zostawiono – obawiają się turkowianie. Burmistrz Zdzisław Czapla jednak uspokaja: –Jest czas, wszystko zostanie ukończone.

 

Nie ma już Dziurasic Parku
Na pierwszy rzut oka osiedle Awaryjne już wypiękniało. Straszący jeszcze w ubiegłym roku wjazd, ochrzczony przez mieszkańców nawet jako Dziurasic Park, od szpecących go głębokich dziur, jest teraz równy. Po bokach znajdują się parkingi z kostki i żółte chodniki. Gdy jednak przyjrzeć się bliżej, widać rozkopane pobocza, zdjęte płytki wzdłuż budynków, urwane w połowie lub nawet nie rozpoczęte chodniki. Wokół trawniki porasta chwast, gdzieniegdzie bardzo wysoki. Leżą sterty piachu. I gdyby pomiędzy tym wszystkim uwijali się robotnicy, pewnie nikt nie miałby zastrzeżeń. Ale nie. –Ponad miesiąc temu zniknęli. Zabrali swoje narzędzia i tyle ich widzieliśmy. Pewnie już nie wrócą. A jeszcze niedawno burmistrz Czapla zapewniał nas, że teraz to dopiero będziemy mieli, jak nigdzie indziej. No i faktycznie, nikt nie ma tak jak my! – mówią z ironią panie siedzące na przyblokowych ławeczkach, korzystając z ostatnich promieni słońca.
Mieszkańcy dostaną wszystko jeszcze przed wyborami?
–Chyba burmistrzowi zepsuła się kiełbasa wyborcza, bo osiedle zostało pozostawione w stanie częściowej modernizacji – dodaje inny mieszkaniec Awaryjnego. Osiedlowa plotka głosi, że albo na remonty zabrakło pieniędzy, albo firma wykonująca prace wzięła kilka zleceń na raz i… nie może się wyrobić. –Robią teraz gdzie indziej, a nas, mówiąc kolokwialnie, olano – twierdzi mężczyzna.
W stronę osiedla Górniczego jednak w ciągu ostatniego roku faktycznie popłynęła rzeka pieniędzy. Jak informuje turkowski Urząd Miejski wykonanie kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i sieci cieplnej tam kosztowało ok. 3, 5 miliona złotych, docieplenie dachów to kolejne 150 tysięcy zł. Na wykonanie dróg wraz z parkingami i chodnikami przeznaczono około 660 tysięcy zł plus budowa placu zabaw kolejne 17,5 tysiąca. –Na realizację całego przedsięwzięcia są zabezpieczone środki w budżecie Gminy Miejskiej Turek – zapewnia burmistrz Czapla, dodając, że umowny termin zakończenia prac to 4 listopada tego roku i do tego terminu wykonawca powinien zakończyć wszelkie roboty budowlane.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: turek| Dodano: 24-10-2014 20:32
Gibo .Dlaczego oskarżasz ,że miasto odstrasza firmy.Może masz jakieś dowody?
 
Autor: gibo| Dodano: 24-10-2014 16:14
Do tuzina. Nikt nie twierdzi że nie włożono pieniędzy w to osiedle, ale coś tym ludziom po 50 latach się należy. Brak autobusu, GS, który utknął w głębokiej komunie. Zresztą skoro miasto nie dba o młodych odstraszając firmy, to niech zadba o dobre samopoczucie emerytów.
Autor: Olka| Dodano: 29-10-2014 11:58
Jak to miasto odstrasza firmy? To jakieś bzdury.
 
Autor: domsgi| Dodano: 16-10-2014 11:36
Ja dziękuję BOXA za podjęcie tematu. Dlaczego. Otóż we wtorek ni stąd ni z owąd nagle z kopyta ruszyły roboty na moim osiedlu. Teraz czytając artykuł wiem dlaczego tak się stało. Chyba zacznę wierzyć w magiczną moc mediów w tym przypadku prasy, szczególnie w połączeniu z nadchodzącymi wyborami. Sądzę, że gdyby nie ten artykuł, to 4 listopada nie tylko nie zostały by zakończone roboty, ale nawet nie zaczęte. Tak trzymaj BOXA. Pozdrawiam
 
Autor: tusk| Dodano: 15-10-2014 22:31
Osiedle zasługuje na kapitalny remont. Nie może tak być ze człowiek czuje się jakby mieszkał w słupkach !!! To XXI wiek a nie Białoruś! PANIE CZAPKA CO ZROBIŁEŚ DLA TURKU ??? Czy CBA I ABW powinny wpaść do Ciebie ??
Autor: Olka| Dodano: 29-10-2014 11:57
Jestem przekonana, że akurat pan Czapla dużo zrobił, spójrz ile nowych ulic, placów zabaw. Dużo chodzę z dzieckiem i widzę, jak to miasto się zmienia na lepsze.
 
Autor: tuzin| Dodano: 14-10-2014 23:03
To ,ile zostało zrobione na osiedlu pod elektrownią ,to ogrom kosztownych prac. Ci ,którzy marudzą powinni wykazać się choć minimum przyzwoitości,podobnie jak redaktorka koninianka ,przekazująca złośliwości mieszkańców z osiedla
Autor: Olka| Dodano: 29-10-2014 11:55
Słuszna uwaga. Dziwne, że redaktorzy z Konina ciągle krytykują Turek, a gdyby nie to miasto, to ciekawe gdzie by pracowali :)
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 191

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »