17 Luty 2019 imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1329 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Już dekadę działają na rzecz seniorów

Dodano dnia: 23-09-2014 12:13| Komentarzy: 0

Mija dziesiąta rocznica powstania Miejsko-Gminnego Koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Uniejowie. Przez całą dekadę nieprzerwanie jego przewodniczącą jest pełna werwy i zaangażowania Marianna Jadwiga Koperek. Koło organizuje i współorganizuje imprezy kulturalne, uroczystości i wycieczki dla seniorów z gminy Uniejów. Zarząd Koła wspomaga ich w sprawach administracyjnych, a najbardziej potrzebującym przyznaje zapomogi.

Na wniosek uniejowskich seniorów, Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Poddębicach przyjął w 2004 roku uchwałę o powołaniu Koła w Uniejowie. Jego pierwsze walne zebranie odbyło się w 3 listopada 2004 roku. Wzięło w nim udział piętnastu członków. Spośród nich wybrano Zarząd w składzie: Marianna Jadwiga Koperek - przewodnicząca, Teresa Łuczak – zastępca przewodniczącej, Zofia Przytuła – skarbnik, Jadwiga Tylki – sekretarz, Aleksandra Sobieraj – członek.
W siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie, Zarząd otrzymał pomieszczenie na cele biurowe. W ciągu pierwszej, trwającej trzy lata, kadencji przyjęto 35 członków. W 2008 roku na kolejną już, pięcioletnią, kadencję wybrano Zarząd w tym samym składzie. Liczba członków rosła. Na początku 2010 roku Koło liczyło już 78 osób.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »