24 Wrzesień 2018 imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1275 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Zdzisław Czapla: -Turek miastem marketów? To absolutna brednia. Dlatego po starej Mirandzie powstanie nowy

Dodano dnia: 16-09-2014 11:15| Komentarzy: 0

Radni miejscy pełniący rolę politycznego zaplecza burmistrza Zdzisława Czapli przegłosowali na czwartkowej (11 września) sesji zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dotyczącego terenów po „starej” Mirandzie przy ulicy Kaliskiej. Decyzja ta jest przyzwoleniem na powstanie w tym miejscu obiektu sklepowego o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych. Po raz kolejny okazało się, że w Turku dyskusje publiczne na ważne dla społeczności miejskiej tematy przypominają znaną reklamę jednej z marek piwa. Bo było to prawie jak debata. I wydaje się, że ta iluzoryczność i namiastkowość wyrządza w życiu społecznym więcej zła niż sama zgoda na kolejny market w centrum naszego miasteczka. 

Formalnie niby wszystko w porządku

Tytułem wprowadzenia w największym skrócie wypada przypomnieć aktualnych właścicieli terenów po „starej” Mirandzie położonych przy ulicy Kaliskiej. Działka od strony sklepu „Biedronka” należy do Moniki Babińskiej. Natomiast nieruchomość od strony siedziby władz miasta i powiatu jest własnością „Profim”. I to właśnie ten drugi właściciel wystąpił do władz miasta o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwalającą na lokowanie na tym terenie sklepu o powierzchni większej niż 2 tysiące metrów kw. Przygotowany przez burmistrza miasta projekt uchwały w tej sprawie trafił na czwartkową (11 września) sesję Rady Miejskiej. 

Należy też odnotować, że procedury przewidziane w tego rodzaju procesie decyzyjnym z formalnego punktu widzenia zostały wdrożone. Jak choćby to, że 14 lipca br. ogłoszono o wyłożeniu projektu częściowej zmiany, a 24 lipca zorganizowano w tej sprawie dyskusję publiczną. 

Jak więc zostało już powiedziane, formalnościom stało się zadość. Bo co do szczerości intencji władz w tej sprawie jakoś nasuwają się pewne wątpliwości. I tak, głównym źródłem informowania lokalnej społeczności okazał się miejski biuletyn propagandowy. Dalej, konia z rzędem takiemu przeciętnemu obywatelowi, który byłby w stanie się zorientować, że w sprawie zmiany częściowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Turku pod nazwą „Stadion” chodzi o zgodę na powstanie sklepu wielkopowierzchniowego akurat na terenie byłych budynków „Mirandy”. Dowodzi tego fakt, że we wspomnianej dyskusji publicznej w dniu 24 lipca wzięli udział jedynie urzędnicy. Tylko przypadek zrządził, że pojawili się tam również przedstawiciele mediów lokalnych. Dzięki czemu cała sprawa zmiany planu miejscowego stała się szeroko znana lokalnej opinii publicznej. Również dzięki Iwonie Rylskiej, której wypowiedź w tej sprawie relacjonowaliśmy na łamach Echa.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

„POŁĄCZENI PASJĄ” ZAPRASZAJĄ DO KIBICOWANIA
Dodano 18-09-2018 |
Komentarzy: 0

W najbliższy piątek, 21 września, na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Wło...

czytaj więcej »
 
CZEKAJ, IX 1939 – PAMIĘTAMY…
Dodano 11-09-2018 |
Komentarzy: 58

W minioną sobotę mieszkańcy Czekaja i zaproszeni goście uczcili pamięć ro...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

SPORT

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »