17 Luty 2019 imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1329 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Mieszkańcu powiatu tureckiego, jaką przyszłość planują dla twoich dzieci?

Dodano dnia: 09-09-2014 11:35| Komentarzy: 0

Od 8 września, tak zapowiadają urzędnicy, każdy z nas będzie mógł zgłaszać uwagi do wypracowanych przez nich wniosków i pomysłów, związanych z powstawaniem strategii rozwoju gospodarczego gmin powiatu tureckiego. Można to robić za pomocą strony internetowej. To swoisty rodzaj społecznych konsultacji.

Pisaliśmy już o dokumencie wstępnym do strategii, czyli diagnozie społeczno-gospodarczej gmin powiatu tureckiego. Obecnie, jak informują pracownicy podlegli Agnieszce Dłoniak (szefowa projektu z ramienia miasta Turek, które jest jego liderem), rozpoczął się etap kolejny. Dla mieszkańców całego powiatu najważniejszy. W nim możemy zgłaszać uwagi do dotychczas wypracowanych dokumentów i pomysłów. Można to robić na stronie www.partnerstwolokalne.turek.pl
W kwietniu tego roku Gmina Miejska Turek jako lider wraz z powiatem tureckim i gminami: Brudzew, Dobra, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Tuliszków, Turek, Władysławów oraz Turecką Izbą Gospodarczą i Stowarzyszeniem Turkowska Unia Rozwoju T.U.R. rozpoczęły realizację projektu pn. „Partnerstwo lokalne na rzecz rozwoju gospodarczego gmin powiatu tureckiego”. Jest on finansowany ze środków funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz funduszy krajowych. Głównym celem jest poprawa sytuacji gospodarczej na terenie powiatu tureckiego, a narzędziem do jego osiągnięcia ma być realizacja zintegrowanych przedsięwzięć, związanych z ożywieniem gospodarczym obszaru.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »