17 Luty 2019 imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1329 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Kaczmarek odpowiada Wojciechowskiemu

Dodano dnia: 29-07-2014 13:02| Komentarzy: 0

Trudno nie odnieść się do opublikowanego listu p. J. Wojciechowskiego pt. „Burmistrz Kaczmarek przejawia oznaki dyktatorskich zapędów?”
Pan Wojciechowski już na wstępie swojego listu zarzuca mi m.in. „przekonanie co do swojej nieomylności, aż do granic zadufania”, natomiast ja czytając ten list mam podobne odczucia co do osoby p. Wojciechowskiego. Pan Wojciechowski pisze, iż „nie oczekuje od mnie laurki i pochwał, ani nawet odrobiny szacunku, bo trudno oczekiwać ode mnie takich gestów” – to widać, gdyż p. Wojciechowski sam w swoim liście wystawił sobie laurkę i pochwały, jak również trudno oczekiwać szacunku dla siebie, gdy samemu się go nie okazuje innym. Dodatkowo czytając opublikowaną wypowiedź miałem wrażenie, że p. Wojciechowski uważa się za wybitnego i nieomylnego eksperta od spraw związanych z działalnością struktur strażackich oraz funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego…
Pan Wojciechowski sam raczył zauważyć, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym i ustawą o ochronie przeciwpożarowej ochrona przeciwpożarowa należy do zadań własnych gminy oraz z gminnego budżetu pokrywane są koszty funkcjonowania ochotniczej straży pożarnej. Z tych obowiązków Gmina Uniejów wywiązuje się należycie - wystarczy spojrzeć na działalność jednostek i realizowane inwestycje, w tym m.in. remonty strażnic, zakupy samochodów, czy też dofinansowanie działalności strażackich orkiestr i zespołów.  Podkreślam, że władze Gminy Uniejów, pomimo iż finansują, realizują i odpowiadają za w/w zadania, nie rządzą działalnością jednostek OSP na jej terenie, lecz ją wspierają. To wsparcie przybiera różne formy, w tym m.in. zaangażowanie
w organizację różnych uroczystości strażackich. Rozumiem, że zdaniem p. Wojciechowskiego rola Gminy powinna zostać ograniczona wyłącznie do płacenia faktur.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »