21 Marzec 2019 imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1341 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Entuzjazm, duma i... stracone szanse

Dodano dnia: 08-07-2014 11:30| Komentarzy: 0

 

Uroczystości jubileuszowe z okazji 15-lecia powstania Tureckiej Izby Gospodarczej zaplanowano na ostatni tydzień czerwca. Ich zwieńczeniem była jubileuszowa gala zorganizowana 27 czerwca w siedzibie Turkowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Wcześniej w ramach jubileuszu była industrialna wycieczka na kopalnię, dalej czwartkowy lunch biznesowy i wreszcie turniej strzelecki. Natomiast śladem tych obchodów o bardziej materialnym wymiarze pozostanie okolicznościowa publikacja pod jednoznacznym tytułem - „15 lat Tureckiej Izby Gospodarczej 1999-2014”.

 

Nawet tak krótki czas jaki minął od uroczystości jubileuszowych z okazji 15-lecia powstania Tureckiej Izby Gospodarczej stawia każdego komentatora tych wydarzeń w sytuacji uprzywilejowanej. Pozwala bowiem na bardziej zdystansowany ogląd i ocenę tej znaczącej w lokalnym życiu społecznym instytucji. Co ma tym większe znaczenie w sytuacji, gdy zarówno w skali kraju, jak i regionu można mówić o uwiądzie organizacji społecznych. I generalnie, życia publicznego. Rachityczność instytucji społecznych jest w szczególności widoczna na poziomie Polski powiatowej. Nie inaczej rzeczy się mają u nas, gdzie zdecydowana większość organizacji w coraz większym stopniu żyje na garnuszku władzy. Tracąc przy tym swoją autentyczność i podmiotowość, stają się coraz bardziej fasadowe. Na tym tle może intrygować natura organizacji o charakterze samorządu gospodarczego. A tego typu instytucją jak raz jest właśnie TIG

 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »