09 Grudzień 2018 imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1312 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Matematyczna gilotyna i językowa zapaść

Dodano dnia: 08-07-2014 11:16| Komentarzy: 0

Wystarczyło zwiększenie skali trudności z matematyki, aby w Wielkopolsce tegoroczny egzamin maturalny zaliczyło jedynie 70 proc. rocznika. Natomiast w powiecie tureckim tegoroczny egzamin maturalny okazał się za trudny dla niemal co czwartego zdającego.

Wystarczyło zwiększenie skali trudności z matematyki, aby w Wielkopolsce tegoroczny egzamin maturalny zaliczyło jedynie 70 proc. rocznika. Natomiast w powiecie tureckim tegoroczny egzamin maturalny okazał się za trudny dla niemal co czwartego zdającego. Bowiem na 683 abiturientów nie zdało go aż 168 osób. Co oznacza zdawalność na poziomie 75,4 proc. Z tej liczby maturę definitywnie oblało 37 osób, nie zdając co najmniej z dwóch przedmiotów. Natomiast 131 osób nie zaliczając tylko jednego przedmiotu ma możliwość przystąpić po wakacjach do poprawkowego egzaminu maturalnego.
W najnowszej historii to bodaj najgorszy wynik egzaminu maturalnego. W skali Wielkopolski na prawie 26 tysięcy zdających tegoroczną maturę „oblało” 30 proc. Niewiele lepiej jest w przypadku trzech szkół średnich powiatu tureckiego. Do matury w tym roku przystąpiło u nas 683 osób. Z czego zdało ją jedynie 515 (75,4 proc.). Natomiast sztuka ta nie powiodła się aż 168 osobom. Dla porównania, przed rokiem na 746 osób, które przystąpiły wtedy do egzaminu maturalnego, nie zaliczyło go 84 zdających. A w roku 2012 na 767 zdających, maturę „oblało” 77 osób. Zatem jak łatwo zauważyć, w tym roku egzaminu maturalnego w naszym powiecie nie zdało równo dwa razy więcej osób niż przed rokiem. Czary goryczy dopełnia fakt, że w tym roku do matury w powiecie tureckim przystąpiły o 63 osoby mniej niż poprzednio.
Spośród wspomnianych 168 osób, które oblały u nas tegoroczną maturę 37 nie zdało jej definitywnie, bowiem nie zaliczyło więcej niż jednego przedmiotu. Pozostałe 131 osób będzie mogło przystąpić do egzaminu poprawkowego.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 5

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 5

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »