23 Luty 2019 imieniny: Damiana, Romana, Romany
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1331 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Wyroby bibliotekopodobne

Dodano dnia: 04-07-2014 14:17| Komentarzy: 0

Turkowianie ciut starsi zapewne pamiętają, że w czasach PRL-u zamiast czekolady oferowano produkt pod nazwą „wyrób czekoladopodobny”. Wiele wskazuje na to, że obecnie w naszym mieście biblioteki zostaną zastąpione instytucjami bibliotekopodobnymi. Albo raczej „bieda-bibliotekami”. Bo w takim kierunku zdaje się zmierzać rozwój wypadków po rozwodzie miasta i powiatu i rozwiązaniu współpracy w obszarze miejscowej książnicy. I nasze miasto zasłynie bibliotekami, w których zamiast książek starosta i burmistrz wolą gromadzić etaty.

Od 1 lipca dotąd Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku traci przymiotnik „powiatowa”. To skutek wypowiedzenia umowy o współpracy z 22 listopada 1999r. W myśl tego porozumienia, miejska książnica realizowała ustawowe zadanie nałożone na powiat o prowadzeniu biblioteki powiatowej. Powiat zobowiązywał się wpłacać coroczną dotację na rzecz biblioteki, a sygnatariusze porozumienia, czyli ówczesny burmistrz Marian Marczewski i starosta Mirosław Broniszewski zawarowali, że 40 proc. powiatowej dotacji ma być przeznaczane na zakupy zbiorów bibliotecznych.

Na piątkowej sesji Rady Powiatu starosta Zbigniew Bartosik przypomniał kwoty jakimi powiat wywiązywał się ze swojego zobowiązania. I tak, w roku 2009 było to 145 tys. zł, w 2010 – 147 tys. zł, 2011 – 150 tysięcy, 2012 172 tysiące, a w 2013 – 175 tys. złotych. Dlaczego zatem rzeczona umowa przestała obowiązywać? Czytaj str. 4 i 5

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »