16 Luty 2019 imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1328 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Raport po wynikach sprawdzianu szóstoklasistów w powiecie tureckim

Dodano dnia: 10-06-2014 12:56| Komentarzy: 1

Tegoroczny sprawdzian dla szóstoklasistów pisało w powiecie tureckim 812 uczniów w 32 szkołach. Dla naszego powiatu średni wynik sprawdzianu wyniósł 24,78 pkt. na 40 pkt., jakie były do uzyskania. I jest on niższy od średniej krajowej – 25,82 pkt., jak i średniej wojewódzkiej – 25,17 pkt. Uzyskana w naszym powiecie średnia daje nam 12 lokatę wśród 31 powiatów ziemskich w województwie wielkopolskim. Co oznacza duży spadek w porównaniu z rokiem poprzednim.

W poprzednich trzech latach wyniki sprawdzianu szóstoklasistów niezmiennie lokowały powiat turecki w pierwszej dziesiątce 31 powiatów ziemskich województwa wielkopolskiego. A już szczególnym powodem do dumy była ubiegłoroczna trzecia lokata szóstoklasistów. Niestety, tegoroczny średni wynik sprawdzianu – 24,78 pkt., lokuje nasz powiat dopiero na 12 miejscu w województwie. Co gorsza, średnia 812 szóstoklasistów z naszego powiatu odbiega od średniego wyniku uzyskanego w Wielkopolsce – 25,17 pkt., nie mówiąc już o średniej krajowej – 25,82 pkt. 

Dla porównania w roku poprzednim średnia powiatu wyniosła 23,98 pkt., województwa – 23,37 pkt., a krajowa – 24,03 pkt. Na pociechę zostaje nam fakt, że tegoroczny wynik sprawdzianu pozwolił naszemu powiatowi zachować pozycję lidera wśród powiatów z terenu byłego województwa konińskiego. Z tym, że w porównaniu z latami poprzednimi, różnice pomiędzy powiatem tureckim, a kolskim, słupeckim i konińskim ziemskim uległy zmniejszeniu.

Mimo że tegoroczna średnia wszystkich 32 szkół podstawowych w powiecie w sumie daje się jeszcze jakoś obronić, to musi niepokoić coraz większy rozziew między średnią szkół w samym Turku, a szkołami z pozostałych ośmiu gmin w powiecie. No, może za wyjątkiem Przykony.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: jkw| Dodano: 11-06-2014 13:06
dziwne sa te wyniki, ale o czyms one świadczą. ciekawe jak do tych egzaminow podchodzili dyrektorzy i nauczyciele. dochodzą sluchy, ze w malych szkolach sugeruje się by slabi uczniowie nie przychodzili na egzamin. przez wyeliminowanie ich odrazu wzrasta srednaia ocen z egzaminu. szkoły walczą o uczniow jak prawdziwe korporacje. robią wszystko by wypaśc jak najlepiej. no i oczywista sprawa. w małych szkolach, mniejsze klasy, mozna indywidualnie podchodzic do ucznia. wszystko zatem wskazuje, ze powinno być lepiej. Ale niestety. tak jak wszedzie mnniejsze szkoly gorsze wyniki. kiedy to się skończy.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »