25 Kwiecień 2017 imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1134 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

I działkowców czekają opłaty za śmieci

Dodano dnia: 21-05-2014 14:25| Komentarzy: 2

Działkowcy z „Włókniarza” dowiedzieli się ostatnio, że muszą podpisać umowy z firmami odbierającymi śmieci. –Na działkach mamy kompostowniki, pozostałe odpady – opakowania czy folie, które tu przynosimy, zabieramy do domu. Każdy z nas ma przecież podpisaną umowę w miejscu, gdzie mieszka – przekonują, przestraszeni dodatkowymi kosztami

O polskiej, sielskiej tradycji uprawiania w miastach ogródków działkowych pisaliśmy niedawno. Niestety, również działkowcy muszą zmierzyć się z tematem śmieci, a raczej opłat za nie. Przy czym, tradycyjnie w Turku – nic nie jest proste, nawet jeśli potencjalnie proste być powinno. Działkowcy z „Włókniarza” dowiedzieli się ostatnio, że muszą podpisać umowy z firmami odbierającymi śmieci. –Na działkach mamy kompostowniki, pozostałe odpady – opakowania czy folie, które tu przynosimy, zabieramy do domu. Każdy z nas ma przecież podpisaną umowę w miejscu, gdzie mieszka – przekonują, przestraszeni dodatkowymi kosztami. 
Temat śmieci bardzo poruszył turkowskich działkowców. Do zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Włókniarz” w kwietniu tego roku dotarło pismo z Urzędu Miejskiego w Turku. Z upoważnienia burmistrza, Waldemar Trojan, kierownik wydziału gospodarki odpadami, poinformował w nim działkowców, że „obowiązująca od 1 lipca zmieniona ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dotyczy również właścicieli nieruchomości niezamieszkałych”. A jak się okazuje każdy ogródek jest taką właśnie nieruchomością. Zgodnie więc z przepisami właściciele mają obowiązek „udokumentowania korzystania z usług wykonywanych przez przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne (…) przez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi”. Oznacza to, że każdy z nich musi posiadać umowę na odbiór odpadów i posiadać rachunki, które to potwierdzą. W urzędowym piśmie była też dodatkowa informacja-groźba o planowanych na rok 2014 kontrolach nieruchomości niezamieszkałych.

Więcej w aktualnym numerze Echa  

 

Komentarze

Autor: gg| Dodano: 08-06-2014 12:56
produkują śmieci więc muszą płacić
 
Autor: SR w Turku| Dodano: 24-05-2014 22:28
Panie "redaktorze" czy sąd uznł pan za winnego
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

Ogłoszenia

 

W numerze

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »