09 Sierpień 2020 imieniny: Klary, Romana, Rozyny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Święty Florian rozgonił chmury

Dodano dnia: 21-05-2014 14:22| Komentarzy: 0

Bo jak nie im, to komu
Już po raz drugi w krótkim czasie strażacy z turkowskiej komendy gościli tak zacne grono gości z całego kraju. Kilka miesięcy temu, kiedy otwierano nowy budynek strażnicy, i w minioną sobotę za sprawą zorganizowanych w naszym mieście wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka, połączonych z przekazaniem sztandaru miejscowej PSP

Już po raz drugi w krótkim czasie strażacy z turkowskiej komendy gościli tak zacne grono gości z całego kraju. Kilka miesięcy temu, kiedy otwierano nowy budynek strażnicy, i w minioną sobotę za sprawą zorganizowanych w naszym mieście wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka, połączonych z przekazaniem sztandaru miejscowej PSP. 
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, odbyły się w minioną sobotę, 17 maja. Uroczystość rozpoczęła się od mszy w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, którą odprawił kapelan wielkopolskich strażaków ks. prałat Roman Kubicki. Choć od rana padał deszcz, święty Florian czuwał nad strażakami i zanim skończyło się nabożeństwo, wypogodziło się i już do wieczora było słonecznie i ciepło. Dlatego zanim strażacy i goście udali hali przy ulicy Parkowej, przemaszerowali ulicami Turku.
Na płycie hali ustawiły się poczty sztandarowe, orkiestry OSP z Turku i Władysławowa, a na krzesłach zasiadło ponad 160 strażaków, którzy tego dnia otrzymali medale, odznaczenia i awanse zawodowe. Jednak zanim to nastąpiło, pierwszy głos zabrał burmistrz Zdzisław Czapla, który mówił, że to zaszczyt gościć w Turku strażaków z województwa wielkopolskiego. -Jesteśmy w centrum miasta, w którym od blisko stu lat działa Ochotnicza Straż Pożarna, wspierająca zawodowców w gaszeniu pożarów, zdarzeniach drogowych, a także podczas powodzi. Obie jednostki są nieodłączną częścią życia kulturalnego i społecznego Turku – dodał.

Więcej w aktualnym numerze Echa  

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »