08 Lipiec 2020 imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Czy podatek śmieciowy może być niższy i o ile

Dodano dnia: 12-03-2014 13:35| Komentarzy: 4

Mieszkaniec Turku za śmieci płaci zdecydowanie za drogo, a w dodatku, cały system odbioru i zagospodarowania śmieci wydaje się tonąć w chaosie i etatowym rozpasaniu. Przynajmniej tego typu wnioski nasuwają się w kontekście burzliwej dyskusji prowadzonej na ten temat na łamach lokalnych mediów. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej do tej dyskusji włączy się Daniel Tylak, prezes Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”. Znając zaś stanowisko prezesa Tylaka w sprawie turkowskiej polityki śmieciowej, to można być pewnym, że jego wypowiedzi dadzą impuls do dalszej debaty. Dlatego dotychczasowy jej przebieg warto już teraz podsumować.

Czy podatek śmieciowy może być niższy o przynajmniej dwa złote
Pierwszym, konkretnym pytaniem jakie nasuwa się w świetle dotychczasowej debaty publicznej o systemie odbioru i zagospodarowania śmieci w Turku, to kwestia – czy obowiązująca na terenie miasta stawka podatku śmieciowego jest nazbyt wysoka, a jeśli tak, to ile w tym przypadku przepłacamy? Na wstępie przypomnijmy, że obowiązująca w Turku cena za śmieci to 13,10 zł/miesiąc od osoby w przypadku segregowania odpadów, a 17 zł/m-c, gdy z tej zrezygnowaliśmy.
Zaraz też wypada zauważyć, że w przypadku odpadów segregowanych jest to zdecydowanie najwyższa danina w powiecie i bodaj jedna z najwyższych w skali województwa. Nie tylko zdaniem wiceburmistrza Tadeusza Czerwińskiego i prezesa Daniela Tylaka jest to zbyt wysoki podatek. Ten ostatni niedawno publicznie stwierdził, że mogłaby ona być co najmniej o 2 zł niższa, gdyby system odbioru śmieci w Turku obejmował nie tylko mieszkańców, ale również i tzw. nieruchomości niezamieszkałe. Czyli podmioty gospodarcze i instytucje. Odmiennego zdania jest za to burmistrz Zdzisław Czapla, który publicznie stwierdził, że będzie dobrze, jak nie będziemy musieli podnosić cen śmieci.

więcej w wydaniu papierowym 

 

Komentarze

Autor: Ron| Dodano: 17-03-2014 19:55
Brawo Echo temat się rozkręca, kilku radnych zajęło się problemem. A warszawiak, myślę, że pracuje w PGKIM lub wydziale śmieciowym. NIE POPUSZCZAJCIE TĘPIĆ PATOLOGIĘ.
 
Autor: warszawiak| Dodano: 15-03-2014 18:32
No właśnie .Gdyby echo płaciło podatek, ceny można byłoby obniżyc
 
Autor: KS| Dodano: 15-03-2014 13:27
Wysokie ceny śmieci to decyzja o powołaniu z prawnego i ekonomicznego (dla spółki komunalnej) punktu widzenia wątpliwego konsorcjum Podział w jego ramach terenów odbioru śmieci. EKOGAB tereny spółdzielni czyli duże koncentracja na małym terenie PGKiM pozostały teren miasta z osiedlami domków jednorodzinnych z obowiązkiem wstawienia pojemników każdemu. Gdyby ceny były niższe to przy takim podziale terenu PGKiM musiałby sporo do tego interesu dopłacić. Jedynym sposobem na obniżenie cen śmieci to rozbicie konsorcjum. Ciekawa informacją będzie pokazanie wszystkich przychodów i kosztów związanych ze śmieciami przez każdego członka konsorcjum oddzielnie.
 
Autor: nie echo| Dodano: 14-03-2014 21:48
A Echo Turku?? Czy płaci podatek śmieciowy???
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 191

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »