03 Lipiec 2020 imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Gdy gmina ma kota (i jeszcze 22 psy)

Dodano dnia: 18-02-2014 15:38| Komentarzy: 3

Radnemu Lucjanowi Filipiakowi ta sprawa już od pewnego czasu spędza sen z powiek. Nie może się on pogodzić z myślą o kosztach ponoszonych przez gminny budżet na bezpańskie zwierzęta z terenu obwarzankowej gminy, ulokowane w turkowskim schronisku. Wedle jego ustaleń tylko w roku ubiegłym na ten cel z gminnej kasy wydano ponad 119 tys. złotych. Irytacja radnego nie maleje, gdy wspomnianą kwotę zestawia z liczbą „gminnych” zwierząt przebywających w schronisku. Np. na dzień 2 grudnia 2013r. były to 22 psy i jeden kot. Cała sprawa ma wymiar ponadlokalny, bo nie tylko ta gmina ma przysłowiowego kota. Problem bowiem jest znacznie szerszy.

Na samym wstępie wypada zaznaczyć, że na mocy prawa problem bezpańskich psów leży w gestii samorządów gminnych. Zatem sprawa dotyczy również obwarzankowej gminy Turek. A że na tym świecie wszystko ma swoją cenę, to w tym przypadku płaci ją budżet samorządu z ulicy Ogrodowej. Tyle że zdaniem radnego Lucjana Filipiaka, jest to cena nazbyt słona. Wedle jego ustaleń w roku ubiegłym była to kwota 119.433 zł i 18 groszy. Nawet, gdyby przyjąć, że w przypadku 7659 zł chodzi o kwotę za grudzień 2012r. (ale zapłaconą w styczniu 2013r.), to i tak rachunek za rok ubiegły opiewałby na niemal 112 tys. złotych. Suma ta trafiła na konto PGKiM, a konkretnie, to na konto działającego w ramach tej spółki miejskiego schroniska dla zwierząt. Z wpłat w poszczególnych miesiącach wynika, że najwięcej zapłacono za listopad ubiegłego roku (10.714 złotych, a najmniej, bo 7578 zł w kwietniu). W różnych okresach roku ubiegłego była to cena za różne liczby zwierząt. Ale z prostych wyliczeń wynika, że z terenu gminy wiejskiej Turek było to maksymalnie dwadzieścia kilka czworonogów. Np. na dzień 23 grudnia 2013r. z terenu obwarzankowej gminy w miejskim schronisku przebywały 22 psy i jeden kot. Taki stan rzeczy radny Filipiak - senior określ mianem przeciekania przez palce pieniędzy publicznych. -Na wszystko brakuje, a my rocznie wydajemy 120 tys. złotych na psy w turkowskim schronisku. I co gorsza, nikt w tym nie dostrzega żadnego problemu – oburza się gminny radny.

więcej w wydaniu papierowym 

 

Komentarze

Autor: Spacerowicz| Dodano: 02-03-2014 11:43
A ja mam pieska i się nim chwalę Codziennie rano spacerek odwalę Wiek już podeszły Serce sterane Jak idę sapię a pies przy pysku ma pianę Jak podrośnie kupię kaganiec Teraz na smyczy idzie przy nodze A ja szczęśliwy że go prowadzę Ale za rok, może dwa role się zmienią i to ON poprowadzi nas
 
Autor: z miasta| Dodano: 19-02-2014 14:28
Schronisko obsługuje gminy ,wyłonione jest w drodze przetargu. Jak się nie podoba można szukać w innym miejscu,albo wybudować sobie schronisko .Zachęcam
 
Autor: Podatnik| Dodano: 19-02-2014 13:19
Czy Ktoś ma kontrolę nad schroniskiem, ilością zużywanej paszy w każdym miesiącu.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 75

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »