19 Grudzień 2018 imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1314 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Buszujący w szpitalu

Dodano dnia: 11-02-2014 12:53| Komentarzy: 0

Od dawien dawna turkowski szpital jest ulubioną grą radnych powiatowych. W rywalizację o laury w dyscyplinie pod nazwą „gra szpitalem” postanowili aktywnie włączyć się politycy miejscy. Naturalnie pod hasłem troski o SP ZOZ, stosowny punkt dotyczący kondycji finansowej tej placówki umieszczono w porządku obrad czwartkowej sesji Rady Miejskiej. Jednocześnie wystosowane zostały zaproszenia na sesję do władz powiatu i kierownictwa szpitala. A że nikt z tego grona z zaproszenia nie skorzystał, to radnym miejskim pozostała jedynie, mówiąc językiem sportowym, wewnętrzna gra sparingowa. Albo rzecz nazywając po imieniu, zwykła polityka, w której nie zabrakło fauli, gry fałszem i zwykłych kiksów.

Chętka na grillowanie

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że starosta Zbigniew Bartosik powinien pojawić się na czwartkowej sesji Rady Miejskiej. W najgorszym razie zobowiązać do tego kogoś z kierownictwa powiatu i szpitala. Dlatego czwartkową absencję trzeba traktować w kategoriach błędu politycznego. Zraz jednak wypada dodać, że nie chodzi tu jedynie o fizyczną obecność. Bowiem mając pełną świadomość, że zapraszający politycy z miasta mają zamiar solidnie grillować swoich kolegów z powiatu, przybycie tych ostatnich miało sens pod warunkiem dopracowania się spójnego stanowiska w sprawie szpitala. A z tym jest chyba spory problem. Mocnym dowodem jest tutaj przebieg o tydzień wcześniejszego, wspólnego posiedzenia komisji zdrowia Rady Powiatu oraz komisji zdrowia i pomocy społecznej Rady Miejskiej. W trakcie obrad można było odnieść dwa wrażenia. Po pierwsze – widoczny brak spójnej i klarownej koncepcji sanacyjnych działań lecznicy ze strony jej kierownictwa. Po wtóre zaś – politycy miejscy swoje zainteresowanie sprowadzali nade wszystko do celu – jak „dokopać” powiatowym zwierzchnikom szpitala. Słowem, z jednej strony intelektualna bezradność i brak przejrzystej strategii działania, a z drugiej – chętka politycznego ugrania ile tylko się da. Co razem wzięte, raczej dobrze nie wróży przyszłości tej placówki.

więcej w wydaniu papierowym 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 28

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 28

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »