03 Lipiec 2020 imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Listy chwalby i laury

Dodano dnia: 21-01-2014 17:58| Komentarzy: 10

W naszym regionie ideę spotkań noworocznych można chyba uznać za jeden z zatrutych owoców dwóch fatalnych w skutkach decyzji ustrojowych. Czyli powołania instytucji powiatu i braku kadencyjności na urzędach i funkcjach samorządowych. Stąd spektakl dorocznego bankietu samorządowego oferowany jest nie tylko wedle utartego scenariusza, ale i podług receptury – Chwalmy się sami, bo jak my się nie pochwalimy, to nikt tego nie zrobi. Dlatego rzecz cala byłaby pewnie całkiem trudna do przełknięcia, gdyby... nie kulinarny kunszt mistrzyń rondla i patelni z klubu „Barbórka”. 

Puszczanie oka (szklanego) 

Rola gospodarza piątkowego (17 stycznia) spotkania noworocznego w tym roku przypadła władzom powiatu. Dlatego jako pierwszy ze swoją „mową tronową” wystąpił starosta Zbigniew Bartosik. Z racji mizernej kondycji swojej instytucji lista dokonań musiałaby być nader szczupła. 

Podobną naturę miał naturalnie spis planowanych w roku bieżącym przedsięwzięć starostwa. Zaś osobliwością wystąpienia starosty Bartosika była fraza o oświacie jako oczku w głowie powiatu tureckiego. Mówca miał tu chyba na myśli „puszczanie oka” do publiczności. I to raczej oka szklanego. Bowiem rankingowe sukcesy powiatowych szkół, a zwłaszcza LO odnoszone są nie dzięki polityce oświatowej powiatu, ale jakby wbrew niej. W omawianym wystąpieniu podniesione zostały problemy z jakimi boryka sie miejscowy szpital. Można by rzec, że dobre i to. Bo w roku ubiegłym sprawa ta została całkiem przemilczana. Wątek szpitalny można by podsumować anegdotką rodem jeszcze PRL-u. A mianowicie, władze powiatu swoimi działaniami i/lub zaniechaniami same kreują w szpitalu problemy, po czym bohatersko próbują je rozwiązywać. Zresztą ta ostatnia uwaga dotyczy wszystkich ekip kolejno rządzących powiatem. 

Co złego to nie my 

Z natury wielkości i konstrukcji miejskiego budżetu znacznie obszerniejszą listę ubiegłorocznych dokonań mógł zaprezentować burmistrz Zdzisław Czapla. Po ich wyszczególnieniu, mówca tyleż zręcznie, co ogólnikowo prześliznął się nad problemami i wyzwaniami z jakimi przyszło zderzyć się naszemu miastu. Zwłaszcza zręcznym było sprowadzenie sprawy PKS do alternatywnego wyboru – upadłość albo sprzedaż. Tak jakby sytuacja takiego wyboru była jakimś dopustem Bożym, nie zaś rezultatem trzyletnich działań władzy wobec rzeczonego przedsiębiorstwa. Jeśli zaś idzie o negatywne zjawiska rysujące sie na przyszłościowym nieboskłonie miasta, to mówcy zdawała się przyświecać logika w stylu – Co złego to inni. 

więcej w numerze 3 ET - już w sprzedaży

 

Komentarze

Autor: www| Dodano: 30-01-2014 15:50
władza mówi tak ' matka chwolą nos , a kto , Wy mnie a Jo Wos "
 
Autor: Czytelnik| Dodano: 29-01-2014 22:35
"To nie jest wina Echa"! Proszę Cię, to może według ciebie wina nas, czytelników, którym pokazuje się cuda jak "pomórzmy". Przecież nawet WORD poprawia błędy, jak już dziennikarz nie wie. To jest wina Echa, a mnie jako czytelnika nie interesuje, ile godzin się to drukuje, ale to, co dostaję w sklepie.
 
Autor: Czytelnik| Dodano: 29-01-2014 20:47
Z tego co się orientuję to mają kilka godzin na wykonanie czarnej drukarskiej roboty i to nie jest wina Echa .Błędy spotykam w każdym wydaniu,a nie powinny być.To tak jak pisząc na komputerze:napisz kilka zdani nie sprawdzając swoich wypocin oddaj.
 
Autor: Korekta?| Dodano: 27-01-2014 20:43
Panie redaktorze Jarek, czy autor "ił" ma obciętą premię? Dwa błędy "pomórzmy" i "półetatu" w jednym artykule, to chyba dobry powód. Zwłaszcza, że innym Pan lubi wytykać w swoich artykułach.
 
Autor: Maturzysta| Dodano: 24-01-2014 22:51
Czy redakcja ma problem z pisownią słowa "pomóżmy"? Na 1 str. przez "ż", na 3 str. przez "rz". Jak nie wiecie, to może zatrudnijcie tam kogoś, kto ma maturę.
 
Autor: Kto pamięta?| Dodano: 23-01-2014 17:46
Kim był Andrzej Jarek w czasach PRL-u? Napiszcie kto coś wie, bo w Echu Turku nie wiedzą!
 
Autor: Czytelnik 2| Dodano: 22-01-2014 21:50
Straszne, aby takie błędy ortograficzne robić. Korekty tam nie macie?
 
Autor: MMMM| Dodano: 22-01-2014 21:23
Kiedyś Andrzej Jarek w Biurze KC jako prominentny komunista niszczył ludziom życie. Dzisiaj nadal ma ogromny negatywny wpływ na życie wielu ludzi. Komunista rządzi informacją w Powiecie Tureckim!!! Dlaczego go wspieramy?
 
Autor: Czytelnik| Dodano: 21-01-2014 22:02
Tak, też widziałam. Chodzi o "półetatu" autor ił?
 
Autor: as| Dodano: 21-01-2014 21:54
Ale byk na trzeciej stronie Echa!!!
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 75

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »