17 Grudzień 2018 imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Burmistrz wypowiada „wojnę” Zarządowi Miejsko-Gminnemu OSP?

Dodano dnia: 21-01-2014 17:47| Komentarzy: 0

Podczas zebrania sprawozdawczego Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Uniejowie, burmistrz Józef Kaczmarek poinformował o powołaniu przez siebie komendanta gminnego OSP. Nie dało się uniknąć podejrzenia, że jest to jeden z elementów akcji dyskredytującej Zarząd. Prezes Ireneusz Pajor próbując tłumaczyć swoje działania jeszcze bardziej podminował burmistrza, co dało się zauważyć na jego twarzy.

W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniejowie odbyło się zebranie sprawozdawcze Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Otworzył je prezes Ireneusz Pajor i poprosił, aby chwilą ciszy uczczono pamięć druhów, którzy odeszli na wieczną służbę. Następnie złożył sprawozdanie z działalności w ubiegłym roku. 

Mniej wyjazdów do akcji

Jednostki OSP wyjeżdżały w 2013 roku do akcji 106 razy. Było to mniej niż rok wcześniej. Pożarów było tylko dziesięć. Najwięcej, 79 razy wyjeżdżano do miejscowych zagrożeń. Były to głównie wypadki samochodowe. Odnotowano też 17 fałszywych alarmów. Najbardziej zapracowaną była OSP Uniejów, która uczestniczyła w dziewięciu pożarach, 60 miejscowych zagrożeniach i 15 fałszywych alarmach. W sumie 22 razy wyjeżdżali strażacy z Wilamowa, a 13 ze Spycimierza. Inne: Ostrowsko 4, Wielenin – 3, Kuczki, Orzeszków i Rożniatów po jednym razie.  W ubiegłym roku odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze w Wieleninie. Oprócz drużyn męskich reprezentujących poszczególne jednostki, wzięły w nich udział trzy drużyny żeńskie oraz oldboje. Trzy drużyny uczestniczyły w zawodach powiatowych, ale tylko dlatego jak wyjaśnił prezes, że „odbywały się w zaprzyjaźnionej gminie Wartkowice”. Było to wyraźnie tłumaczenie się burmistrzowi Józefowi Kaczmarkowi, którzy nieprzychylnie spogląda na wszelkie formy integracji jego gminy z powiatem poddębickim.

więcej w najnowszym numerze ET

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 24

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 24

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »