23 Luty 2019 imieniny: Damiana, Romana, Romany
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1331 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Czy wystarczy głosów?

Dodano dnia: 21-01-2014 17:42| Komentarzy: 1

Niedziela 26 stycznia – referendum w gminie Turek

Referendum nad odwołaniem Rady Gminy Turek zbliża się nieuchronnie. Jego termin wyznaczono na przyszłą niedzielę, 26 stycznia. By było ważne, do urn musi pójść co najmniej 2053 wyborców. Oprócz incydentów w postaci zerwanych, czy skradzionych plakatów referendalnych, w obu obozach zapanowała chyba zimowa cisza.

W ubiegłym tygodniu, jak poinformował Michał Kocik, rzecznik inicjatywy referendalnej doszło do przykrego zdarzenia – zerwano i skradziono trzy plakaty zachęcające do udziału w referendum – koło remizy OSP w Słodkowie, przy kościele na górce w Słodkowie oraz na Grabieńcu. Przedstawiciele inicjatywy referendalnej zawiadomili policję. Trudno podejrzewać, by były to zwykłe akty wandalizmu. Raczej uczynił to ktoś, komu mogło przynieść to korzyść. Michał Kocik podkreśla, że regularnie znikają plakaty informacyjne. 

Odkąd zapadła decyzja o referendum, obie strony realizują swoją strategię. Dla przeciwników referendum, czyli grupy radnych skupionych wokół przewodniczącego Rady Gminy Turek Edwarda Kończaka, najlepszą metodą jest milczenie. Im mniejsza frekwencja, tym mniejsza szansa na skuteczność inicjatywy referendalnej, czyli odwołanie rady. Z kolei inicjatorzy odwołania całej rady skupili się na organizacji spotkań i oplakatowaniu najliczniej uczęszczanych miejsc w gminie. Czy to wystarczy? Okaże się 26 stycznia. 

Przypominamy, że gminę podzielono na 7 obwodów, w których znajdują się lokale wyborcze: Szkoła Podstawowa w Chlebowie (sołectwa Chlebów, Kalinowa, Korytków, Pęcherzew i Warenka), Szkoła Podstawowa w Kaczkach Średnich (Kaczki Średnie, Kowale Księże i Wietchinin), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie – lokal przystosowany dla niepełnosprawnych – (Albertów, Budy Słodkowskie, Słodków i Słodków Kolonia), Bursa Szkolna al. Józefa Piłsudskiego w Turku (Dzierżązna, Grabieniec, Obrębizna, Obrzębin i Szadów), Szkoła Podstawowa w Żukach – lokal dla osób niepełnosprawnych oraz wyznaczony do głosowania korespondencyjnego – (sołectwo Żuki), Szkoła Podstawowa w Turkowicach (sołectwo Turkowice), Szkoła Podstawowa w Cisewie – lokal przystosowany dla wyborców niepełnosprawnych (sołectwo Cisew). 

Lokale otwarte będą od godz. 7.00 do godziny 21.00. By referendum było skuteczne do urn musi udać się co najmniej 2053 wyborców spośród 6857 obecnie zarejestrowanych i uprawnionych do głosowania. 

-W innym wypadku referendum uznane zostanie za nieważne, wtedy nie będzie miało znaczenia ilu wyborców głosowało za, a ilu przeciw odwołaniu rady – mówi Anna Deręgowska, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Koninie. 

 

Komentarze

Autor: obserwator| Dodano: 22-01-2014 09:44
Mamy w gminie Turek następcę Wałęsy.Musimy mu zbudować "MUR", bo "biedna sierotka" łazi po płotach.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »