16 Październik 2018 imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1290 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Olimpiada, którą wygrał każdy

Dodano dnia: 17-12-2013 19:43| Komentarzy: 0

W organizowanym co roku regionalnym mityngu olimpiad specjalnych w pływaniu i tenisie wcale nie chodzi o wygraną. Dla zawodników największym sukcesem jest fakt, że mogą wziąć w nim udział, przełamując niejednokrotnie własne słabości i ograniczenia fizyczne. Dodatkową atrakcją jest możliwość spotkania kolegów z zaprzyjaźnionych ośrodków.

Tegoroczny, XI Regionalny Mityng w Pływaniu i Tenisie Stołowym Olimpiad Specjalnych, odbył się w piątek, 6 grudnia. Kolejny raz honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Zdzisław Czapla. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00. W sali sportowej i krytej pływalni turkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, o tytuł najlepszego walczyło sześćdziesięciu tenisistów i dwudziestu pięciu pływaków z dwunastu sekcji działających przy: Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych w Borzęciczkach, Kole, Konarzewie, Koninie, Rychwale, Kaliszu i Turku, a także Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kole, Koninie i Turku oraz przy Zespołach Szkół Specjalnych w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim.
-Podstawową różnicą dzielącą Olimpiady Specjalne od innych sportowych imprez jest to, że wszyscy zawodnicy, niezależnie od poziomu ich możliwości są jednakowo umotywowani do walki sportowej. Każdy klasyfikowany jest do odpowiedniego poziomu sprawności. Zawodnicy w poszczególnych konkurencjach – pływaniu czy tenisie stołowym walczyli w wyznaczonych grupach – mówiła Małgorzata Wawrzyniuk z turkowskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku.
Tradycją już stało się, że oficjalne otwarcie zawodów odbywa się w samo południe. I tym razem było bardzo uroczyście. Najpierw każdy z kapitanów przedstawił swoje drużyny, a następnie po odegraniu hymnu olimpijskiego, wraz z Justyną Kędzierską i Dawidem Kuśmierczakiem, uczestnicy zawodów złożyli przysięgę: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Następnie Piotr Purgot, Michał Jesiołowski, Malwina Macińska i Katarzyna Żurawska wciągnęli flagę na maszt. Jak zawsze zawodnicy z Turku świetnie sobie radzili. Dowodem na to są medale, jakie zdobyli podczas rywalizacji.
całość na łamach

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 1

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
„POŁĄCZENI PASJĄ” ZAPRASZAJĄ DO KIBICOWANIA
Dodano 18-09-2018 |
Komentarzy: 13

W najbliższy piątek, 21 września, na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Wło...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

SPORT

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »