24 Luty 2019 imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1331 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Strażnicy nad rozlewiskiem otwarcie

Dodano dnia: 10-12-2013 12:30| Komentarzy: 3

-Jeszcze kilka lat temu nikt z nas nawet nie myślał o nowej siedzibie. A jednak stało się. To najpiękniejszy prezent mikołajkowy, o jakim nawet nie śniliśmy – mówił podczas uroczystości oddania do użytku nowej strażnicy st. bryg. Leonard Soja, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Inwestycja kosztowała prawie trzynaście milionów złotych. A w piątek podziwiało ją mnóstwo ludzi

Można jednak powiedzieć, że życie jest przewrotne. Bo uroczystość otwarcia strażnicy, która odbyła się w piątek 6 grudnia, nie trzymała się skrupulatnie napisanego scenariusza. Powodem było ponad godzinne spóźnienie zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, który ze względu na fatalną pogodę nie mógł dojechać na czas. Dlatego trzeba było zmienić kolejność tego odświętnego spotkania. Licznie zebranych gości zaproszono wpierw na poczęstunek, który planowano dopiero po części oficjalnej. Była też w tym czasie szansa, by z daleka i bliska przyjrzeć się imponującemu budynkowi, który nazwany już został malowniczo „Strażnicą nad rozlewiskiem”.

całość na łamach

 

 

Komentarze

Autor: Kierowca| Dodano: 19-12-2013 23:48
Dzień temu widziałem wreszcie jak od strony szpitala pędziła na sygnale STRAŻ ul.Łąkową. Po kiego są tam te usytuowane na środku wysepki. Kierowcy póżno zauważają sygnały świetlne i nie wiedzą jak reagować. Może by tak w regionalnej prasie podać żeby zjeżdżali wcześniej na środkowy pas ( miedzy jedna a drugą wysepka ). To samo z ERKĄ.
 
Autor: Stary Strażak| Dodano: 11-12-2013 10:19
Szkoda że nie pozwolono podatnikom(pospólstwu )ujrzeć od środka ten nowy obiekt .Usytuowany jest na ziemiach byłych właścicieli ziemskich przybyłych z Litwy po powstaniu - P.P.Orłowskich.A co z obiektem 138 letniej O S P w Turku.Jak wszystko inne powstałe ,,za komuny ,,zostanie zdewastowane i sprywatyzowane za psi grosz. No może nie w tym roku ,ale za kilka lat po 140 Leciu
Autor: do starego strażaka| Dodano: 12-12-2013 20:02
W byłym obiekcie powstałym za komuny, mają miejsce ci, co je tam mieć powinni.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »