22 Październik 2019 imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Listy do redakcji

Pobożność rozumu nie zastąpi, czyli
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 124

Nie wybijać innym zębów, by nie jedli mięsa w Wielki Post<...

czytaj więcej »
 
My, lenie i obiboki mówimy: dość tych kłamstw!
Dodano 17-04-2019 |
Komentarzy: 225

Kiedy mamy ograniczony budżet, to najczęściej, żeby komuś dać wcześniej t...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Listy do redakcji »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1385 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Rymy łot Kowoli

Dodano dnia: 22-03-2011 00:00| Komentarzy: 1

Niewątpliwą zasługą PRL-u, oprócz wielu innych przez Pana wymienionych w ostatnim „Echo”, było i to, że Rycho B. oraz katecheta Dariusz nauczyli się pisać. Jak wspominają niektórzy szło im ciężko, ale olbrzymim wysiłkiem nauczycieli zrzeszonych w przodującym związku tzn. ZNP, jakoś to się udało.

W dobie Internetu i innych mediów elektronicznych sztuka epistolarna (tłumaczenie dla Rycha - jest to sztuka pisania listów) zanika. Tak więc redakcja „Echa” i Pan osobiście cieszycie się jak dzieci z każdego przesłanego listu, bowiem mało jest czytelników, którym chce się sięgać po pióro, czy siadać do klawiatury, aby list napisać. Ostatnio wspomniani wyżej gentelmani (tłumaczenie dla katechety Dariusza - czyt. Dżentelmeni), kierując się chrześcijańskim miłosierdziem i miłością bliźniego wysmażyli dwie sążniste epistoły, w których obsobaczyli i obrzucili inwektywami wielu zacnych ludzi, w tym i taką poczciwinę jak moja skromna osoba. Przy okazji. Współczuję młodzieży w Kaczkach, że musi słuchać tego co im Dariusz J. z właściwą sobie elokwencją przekazuje na lekcjach religii. Podziwiam, że wytrzymujecie.

Z listu Ryszarda B. dowiedzieliśmy się też rzeczy wręcz niebywałej. Okazało się, że Rychu nie tylko pisze, ale umie także czytać i z zapałem wertuje najbardziej prawicowy z prawicowych tygodnik pod nazwą „Gazeta Polska”. Ja jeśli zdarza mi się zetknąć z tą „gazetą”, a dzieje się to niezwykle rzadko, biorę ją do rąk tylko w gumowych rękawiczkach. Piszą tam tak „wybitni” felietoniści” jak Rycho Czarnecki, Andrzej Gwiazda, Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, której prokuratura postawiła zarzuty w sprawie korupcyjnej, oskarżając o przyjęcie korzyści majątkowej w łącznej kwocie 270 tys. zł od rodziny Marka Docinała, a także znany wszystkim tropiciel zamachu pod Smoleńskiem Antoni Macierewicz. Temu ostatniemu Gazeta Polska przyznała tytuł „Człowieka Roku 2010”. Towarzystwo wyjątkowo dobrane. Kierownikiem działu krajowego jest wspomniany przez Ryszarda B. Piotr Lisiewicz z Poznania, znany w naszym województwie jako współtwórca „Naszości” Lisiewicz organizował happeningi, podczas których bezwzględnie atakował lewicę. Teraz dalej to czyni w swoich artykułach i felietonach. Ale skąd Lisiewicz wiedziałby, kto zacz w takiej mieścinie jak Turek. Kto co robi, kto jest radnym, kto z kim pracował i czym się aktualnie zajmuje. Nie Panie Redaktorze. Nigdy nie uwierzę. To na pewno nie Rychu B. o tym donosi Lisiewiczowi. Tak więc od czasu do czasu, dzięki miejscowemu donosicielowi, mam nieprzyjemność gościć na łamach tej nazwijmy to gazety.

Szanowny Panie Redaktorze

Nie będę się odnosił do bełkotu katechety Dariusza. Natomiast Rychu B. to przecież „figura”. Była co prawda, ale zawsze. Chłopisko przeżywa traumę. Odspawano go od fotela i koryta, a chłopina nijak nie potrafi się z tym pogodzić. Miota się, wywołuje zagrożenia, wypisuje bzdury, obraża, robi wszystko, aby zaistnieć. Dla Rycha Marczewski, czy Broniszewski to peerelowskie ścierwo. Jednak, gdy w rządzie PiS był sędzia Kryże, stary komuch min. Jasiński, nazwiska wielu innych także mógłbym wymienić, to postawa Ryszarda B. była typu „morda w kubeł”. Postępował w myśl powiedzenia „Kowalski to świnia i szubrawiec, ale to nasza świnia i nasz szubrawiec”. Nie będę kierował spraw do sądu przeciwko Bartosikowi o zniesławienie i oczernianie. Jeśli Pan pozwoli zrobię to inaczej.

W jaki sposób zrobił to radny Marczewski - sprawdź w aktualnym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: ss| Dodano: 22-03-2011 23:03
dzięki jarkowi standardy etyczne wyznacza nam zomowiec marczewski. gratuluje tow. jarek
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 19

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 110

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »