23 Luty 2019 imieniny: Damiana, Romana, Romany
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1331 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Sprawa Marcina D.

Dodano dnia: 15-10-2013 14:08| Komentarzy: 2

Na samym wstępie zaznaczam, że niezbyt mnie interesuje problem przynależności organizacyjnej Marcina Deruckiego. Bo dziennikarz jest przez czytelników rozliczany z jakości pisanych przez siebie tekstów, a nie z członkostwa w tej czy innej organizacji. Jeśli swoje pisanie będzie sprowadzał do hymnów pochwalnych na rzecz np. LPS, to dziennikarsko będzie martwy jak pterodaktyl.

Przestrogą dla Deruckiego może być taki np. Łukasz Maciejewski. Jak wiadomo ten ostatni jest wydawcą pisma głoszącego w swoim tytule, że jest „dwutygodnikiem informacyjnym”. Tyle, że będąc utrzymywane z kasy miejskiej o władzach Turku może pisać tylko dobrze, bardzo dobrze, albo wcale. Tym bardziej, że jednocześnie z tego samego źródła jest opłacany jako specjalista ds. medialnych burmistrza, rzecznik prasowy PGKiM i Bóg wie czyj jeszcze. Tak więc niejako z urzędu ma obowiązek bycia głosicielem wyłącznie dobrych nowin o swoich pracodawcach. Krytykę rezerwując dla ich oponentów. O ile mi wiadomo, facet nie jest członkiem żadnego ugrupowania politycznego czy parapolitycznego. Ale chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie skłony uznać Maciejewskiego za dziennikarza. Co najwyżej jako nieźle opłacanego funkcjonariusza miejskiego aparatu propagandy.

Bardziej dalekosiężne skutki i znacznie większą wagę mają inne wątki tekstu – „Dla was awanse, dla nas poczucie winy”. Bo trudno nie dostrzec, że wypowiedź Deruckiego jest swoistym głosem, a nawet krzykiem rozpaczy pokolenia urodzonego w latach osiemdziesiątych. Jak też postrzega swoją generację i rodzinne miasto ten młody mieszkaniec Turku? Z jego tekstu wyłania się obraz „pokolenia 300 euro” w „zwijającym” się mieście. Czytaj str. 4

 

Komentarze

Autor: aj| Dodano: 22-10-2013 00:29
W Echu tylko teksty pochwalne o LPS.
 
Autor: ToJa| Dodano: 16-10-2013 08:16
Przyganiał kocioł garnkowi
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »